DZIEŃ OTWARTY W ZSP nr 3

Dnia 20 marca do naszej szkoły w godzinach od 9.00-11.30 zaproszeni zostali 5 i 6-latkowie wraz z rodzicami z sąsiedniego przedszkola. Zorganizowany został dla nich Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej nr 2 w Raciborzu. Dnia 20 marca do naszej szkoły w godzinach od 9.00-11.30 zaproszeni zostali 5 i 6-latkowie wraz z rodzicami z sąsiedniego przedszkola. Zorganizowany został dla nich Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej nr 2 w Raciborzu. Spotkali się oni z Dyrektorem szkoły
mgr Danutą Deptą oraz wychowawcą obecnej klasy I Elżbietą Król, która wraz ze swoimi uczniami przygotowała dla nich przedstawienie o zwyczajach w naszej szkole, scenkę ekologiczną oraz warsztaty plastyczne i ruchowe na sali gimnastycznej.
Goście z przedszkola z zaciekawieniem obejrzeli scenki sytuacyjne z życia dzieci w szkole. Poznali zasadę ,,bycia miłym i uprzejmym na co dzień’ i zasady kulturalnego zachowania
Dowiedzieli się, że : przepraszam , proszę i dziękuję- to trzy słowa których użycie nic nie kosztuje, a naprawdę ułatwia nam życie. Ponieważ spotkanie odbyło się w przededniu kalendarzowej wiosny, więc przedszkolaki pod czujnym okiem swoich instruktorów z klasy I kolorowały duże, wiosenne kompozycje w siedmiu kolorowych grupach. W efekcie powstały plastyczne, wielobarwne i ciekawe prace.
Dodatkową atrakcją dla dzieci były zabawy z wykorzystaniem wielobarwnych wstążek przeprowadzone na sali gimnastycznej oraz zabawy gimnastyczno-ruchowe przy muzyce.
Na zakończenie zaproszeni goście z przedszkola oraz ich nieco starsi koledzy z pierwszej klasy udali się do szkolnej świetlicy- gdzie meli okazję przekonać się jak wygląda miejsce zabaw i odpoczynku dla dzieci po lekcjach w naszej szkole. Zaangażowały się bardzo
w zabawę różnymi układankami, klockami i kolorowymi samochodzikami.
Całe spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, dzieci z zaciekawieniem wędrowały po szkolnych korytarzach i z uśmiechem angażowały się w przygotowane dla nich zadania. Dzięki temu spotkaniu najmłodsi mogli nieco oswoić się ze szkołą, by bez większego lęku i stresu 1 września przekroczyć próg szkoły.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj