Afera narkotykowa w raciborskim więzieniu

21

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Gliwicach raciborska policja zatrzymała trzech funkcjonariuszy raciborskiego więzienia, którym zarzuca się handel narkotykami na terenie zakładu i (jednemu z nich) pranie brudnych pieniędzy.
21 marca w Raciborzu policja zatrzymała trzech funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Raciborzu, dwóch w wieku 40 lat i jednego w wieku 37 lat. Zarzuca się im wprowadzanie narkotyków do obrotu na terenie raciborskiego więzienia, niedopełnienie obowiązków i – w stosunku do jednego z funkcjonariuszy straży więziennej – pranie brudnych pieniędzy. Zatrzymani mieli sprzedawać więźniom narkotyki, głównie amfetaminę i marihuanę. Wszyscy usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i handel narkotykami.

Zakład Karny w Raciborzu to zakład typu zamkniętego dla recydywistów z oddziałem terapeutycznym dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo. Na terenie zakładu znajdują się także oddziały dla tymczasowo aresztowanych oraz oddział dla skazanych pierwszy raz odbywających karę pozbawienia wolności zatrudnionych na zewnątrz.

- reklama -

Kadra Zakładu Karnego w Raciborzu liczy obecnie ponad 253 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych (fot. sw.gov.pl).

Za nowiny.pl, oprac. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Odznaczenia i awanse podczas Święta Służby Więziennej

– Funkcjonariuszem SW jest się zarówno podczas służby jak i poza nią – mówił Dyrektor Okręgowy SW w Katowicach płk M. Gawron, podczas Święta Służby Więziennej (zdjęcia), które odbyło się na zamku w Raciborzu.

Historia więziennictwa w Polsce… na Zamku Piastowskim

Okręgowym obchodom Święta Służby Więziennej, które odbędą się na Zamku Piastowskim w Raciborzu będzie towarzyszyć otwarcie pierwszej w Polsce izby tradycji więziennictwa. Więzienie na Zamku Piastowskim – zdjęcia.

Młody mężczyzna zatrzymany z marihuaną w Borucinie

Policjanci z Krzyżanowic zatrzymali młodego mężczyznę, u którego znaleziono znaczną ilość marihuany. Za posiadanie narkotyków grozi mu nawet do trzech lat pozbawienia wolności.
——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

21 KOMENTARZE

  1. ktoś Ty dupku popaprany…..jakie wysokie pensje , właśnie takie ćwoki jak Ty zaczynają wszelkie dyskusje nie mając zielonego pojęcia w kwestii podejmowanego tematu , w dupie byłeś i gówno widziałeś mały człowieczku , weź się za mycie okien na święta Ty pismaku obes…ny…

  2. Może i „…” zareagował trochę zbyt gwałtownie, ale szczerze mówiąc też spuściłabym Ci słowny, jeśli tylko, łomot. Skąd u Ciebie od razu takie krytykanctwo, ironia i marudzenie? Wiesz ile zarabiali zatrzymani? Wiesz ile tam pracowali? Wiesz czy rzeczywiście sprzedawali narkotyki? Nie? To się rzeczywiście weź za mycie okien…

  3. Z takiego wulgarnego poziomu komentarzy można wnioskować , iż pisali je koledzy podejrzanych lub sami więźniowie, jeśli mają dostęp do komputera i internetu. Wiadomo swój broni swego. A gdzie argumenty?

  4. Poziom kometarzy niekoniecznie musi swiadczyc o stosunku komentujących do podejrzanych. Popieram Twojego przedmowce, ktory slusznie zauwazyl, ze ludzie szybko oceniają innych, nie biorac pod uwage szerszego kontekstu. Mnie też pewnie ponisołyby emocje, gdyby nie Twoj komentarz, odwodzący mnie od tego.

  5. Pomijam dyskusję o… niczym ,ale odnośnie „wysokich pensji”zamień się -popracuj na budowie, miesiąc latem i miesiąc zimą a jak niema roboty to posiedż w domu bez wypłaty …

  6. Skoroś tak impulsywnie zareagował [b]wielokropku[/b] na komentarz ktosia, to pewnie musisz posiadać wiedzę o wysokości płac w więziennictwie. Nie bądź więc sobkiem i podziel się tą wiedzą z innymi, aby ludzie w przyszłości nie pisali o czymś bez zielonego pojęcia. Oczywiście, prowadzenie dodatkowej działalności gospodarczej zasługuje w pełni na ludzka wyrozumiałość, a nawet podziw, ale wspomniana w artykule przedsiębiorczość nie należy raczej do takich, które są godne uznania.

  7. Znawczyni sobie te liczby chyba z palca wyssała. Mnie sie obiło o uszy, ale nie wiem czy to prawda, że ludzie pracujący w wiezieniu zarabiają ponad 2 tys. zł na rękę i mają całkiem rozbudowany socjal.

  8. Skoro tak jest jak piszecie, to te dwa tysie na łapkę nie są wcale tak mizerne w porównaniu do zarobków większości Raciborzan. Nie sa to zapewne kokosy, ale tym bardziej, nie usprawiedliwia to handlu narkotykami i prania brudnego szmalu! Ci goście właśnie do tego zostali zatrudnieni aby przeciwdziałać tego typu procederom za murami. W USA za takie kombinacje wylecieliby z ciepłych posadek na zbity pysk i utraciliby prawo do emerytury!

  9. nie jestem seksista, ale uważam, że nie należy porównywać dwóch różnych sytuacji, kultur i tradycji do siebie, bo nie ma to większego sensu. A Ty nie oceniaj ludzi po jednym komenatrzu, proszę Cie.

  10. To, co tutaj wypisujecie na temat pensji pracowników więzienia woła o pomstę do nieba. Ci ludzie zarabiają marne grosze, czesto nie są nawet zatrudnienie na umowę o pracę, są pozostawieni bez zaplecza socjalnego. Nie dziwię się, że kombinują zatem na boku.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here