Obwodnica Racibórza: przetarg na kolejny etap

0

Władze miasta ogłosiły przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla planowanej budowy drogi Racibórz – Pszczyna. Koszt przedsięwzięcia to bagatela 5 mln zł. To jednak nic w porównaniu z kosztami budowy samej drogi.
Władze Raciborza ogłosiły przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Projekt Budowy Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna na odcinku od DK 45 w gminie Rudnik do ul. Sportowej w Rybniku, jako nowego ciągu drogi wojewódzkiej nr 935.

Ogłoszony przetarg to wynik pracy katowickiej firmy Collect Consulting S.A., która zwyciężyła w poprzednim przetargu na wykonawcę materiałów przetargowych do aktualnego, dotyczącego sporządzenia dokumentacji projektowej przetargu. Tak skomplikowane procedury wiążą się z poziomem komplikacji zadania – budowa drogi może pochłonąć nawet 900 mln zł, a samo opracowanie dokumentacji projektowej (przedmiot aktualnego, ogłoszonego 27 marca przetargu) będzie kosztować 5 mln zł.

- reklama -

Na mocy porozumienia z marszałkiem województwa śląskiego, które w październik 2012 roku zawarli prezydent Mirosław Lenk i były już marszałek Adam Matusiewicz, 35 proc. kosztów przygotowania dokumentacji projektowej pokryje Racibórz, resztę – urząd marszałkowski.

/żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Droga Racibórz-Pszczyna: jest zwycięzca pierwszego przetargu

Firma z Katowic zwyciężyła w przetargu na opracowanie materiałów do kolejnego przetargu, w którym wyłoniony ma zostać projektant drogi Racibórz – Pszczyna. Referencje zwycięskiej firmy robią wrażenie.

Droga Racibórz – Pszczyna kluczowa dla województwa

Zarząd woj. śląskiego przyjął wstępny projekt RPO na lata 2014-20. Wśród strategicznych projektów, o czym zapewniano wcześniej, znalazła się droga Racibórz – Pszczyna, na której odcinek Rudnik – Rybnik przypadnie 900 mln zł.

Racibórz będzie koordynował budowę drogi Racibórz – Pszczyna

Marszałek A. Matusiewicz i M. Lenk podpisali porozumienie w sprawie powierzenia Raciborzowi zadania sporządzenia dokumentacji do planowej budowy i modernizacji drogi Racibórz-Pszczyna. Zobacz zdjęcia>>>

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here