Promocja „Almanachu Prowincjonalnego” jednak bez Zanussiego

0

Gośćmi wieczoru promocyjnego najnowszy 17. numer pisma będą Petr Kral oraz Jarosław Mikołajewski. Niestety, z przyczyn niezależnych od organizatora, zabraknie zapowiadanego reżysera Krzysztofa Zanussiego.

Almanach Prowincjonalny, wydawany przez Raciborskie Centrum Kultury jest czytany i komentowany nie tylko w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy Toruniu, ale także w Pradze i Ołomuńcu" – tak "Gość niedzielny" recenzuje "Almanach prowincjonalny", raciborskie pismo kulturalno-literackie.

- reklama -

Wydawane od 2005 roku. Gośćmi wieczoru promocyjnego najnowszy 17. numer pisma będą: Petr Kral – czeski pisarz, tłumacz, recenzent; Jarosław Mikołajewski – polski poeta, pisarz i tłumacz, autor książek dla dzieci, eseista i publicysta. Niestety, z przyczyn niezależnych od organizatora, zabraknie zapowiadanego wybitnego polskiego reżysera Krzysztofa Zanussiego. Promocja "Almanachu" nr 17  to wydarzenie kulturalne związane z polsko-czeskim projektem "4x  czarno na białym w literaturze i obrazach". Jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa.

W najnowszym numerze czytelnicy znajdą lirykę, małe formy prozatorskie, reportaż, zdjęcia i obrazy. W tym numerze będą próbki działalności młodych artystów, których prace można oglądać na wystawie "Odjechani raciborzanie" w RCI. Nie zabraknie też twórczości młodych pisarzy, ale już nie do końca debiutantów. Autorzy "Almanachu" nie zamykają się w określonej formie. W piśmie znaleźć można zarówno poważne rozprawy, jak i "lekkie" twórczości.

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 6 kwietnia o godz. 18.00 w sali kameralnej Raciborskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina 21 w Raciborzu.  Wstęp wolny.

 

/rck/

- reklama -

Odśwież swoją przestrzeń Więcej artykułów branżowych >>

Ogłoszenia PLUSYdlaBIZNESUWięcej ogłoszeń branżowych >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here