
W dniach 25 – 26 marca 2013r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy odbywał się III Regionalny Konkurs Matematyczno-Angielski „Maths is cool in English” dla uczniów podstawówek i gimnazjów.

- reklama -
Organizatorkami konkursu są Anna Wojtek (nauczyciel języka angielskiego) oraz Małgorzata Mielnik (nauczyciel matematyki). Konkurs składał się z 3 etapów. Pierwsze dwa etapy uczniowie rozwiązywali w domu, a 3 etap – finał – odbywał się w szkole. W konkursie wzięło udział 8 szkół podstawowych oraz 7 szkół gimnazjalnych naszego regionu. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 16 uczniów ze szkół podstawowych oraz 15 uczniów gimnazjów. W finale szkół podstawowych pierwsze miejsca otrzymała Alicja Drabik ze Szkoły Podstawowej w Wojnowicach. Miejsce drugie zdobył Maksymilian Warło ze Szkoły Podstawowej w Rydułtowach , a miejsce trzecie zajął Szymon Warwas z Wojnowic. Wśród szkół gimnazjalnych pierwsze miejsca otrzymała Joanna Chlebus z Gimnazjum nr 1 w Raciborzu, drugi był Jacek Nitychoruk z Gimnazjum z oddziałami dwujęzycznymi w Raciborzu, a miejsce trzecie zajął Szymon Krzyżanowski z Gimnazjum w Rudach.
publ. /ps/
- reklama -





![Grupa Strzecha Seniorzy świętowała 20-lecie działalności [ZDJĘCIA] Grupa Strzecha Seniorzy świętowała 20-lecie działalności](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zpit-strzecha-seniorzy.jpg)

![„Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek [ZDJĘCIA] „Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zywioly-anna-skowronska.jpg)




![Młodzi czytelnicy ruszyli tropem „Kociej Szajki” i „Zwiadowców” [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-31.jpg)

![Drewniane potwory książkowe powstały w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-30.jpg)
![Warsztaty, taniec i rękodzieło. Uczestnicy zajęć w RCK rozwijają swoje talenty [ZDJĘCIA] Warsztaty, taniec i rękodzieło. Uczestnicy zajęć w RCK rozwijają swoje talenty](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-rck-9.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




No i to jest super: matematyka, jakże ważna i angielski-niezbędny już teraz dla każdego, kto chce coś osiągnąć. Brawo dla Nędzy w przeciwieństwie do Tworkowa, który stawia na nikomu niepotrzebny język niemiecki.
Gratuluję zwycięzcom!