
16 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w żywej lekcji przyrody. Jak co roku pan Andrzej Pająk przedstawił naszym uczniom kolejną grupę zwierząt, tym razem były to gady. W pasjonujący sposób opowiadał o żółwiach, wężach, jaszczurkach i krokodylach. Prezentował żywe okazy żółwia jaszczurczego, gekona, krokodyla i węże. Opowiadał o hodowli tych zwierząt, ich zwyczajach. Najwięcej emocji wzbudziła możliwość pogłaskania niektórych okazów. Najodważniejszy uczeń założyła węża dusiciela na szyję!






![Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu [ZDJĘCIA] Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/kreatywna-biblioteka-kobiet.jpg)




![Nowe mieszkania przy ul. Łąkowej. Pierwsze klucze trafiły do mieszkańców [ZDJĘCIA] mieszkania raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/tbs-raciborz-lakowa.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)


![Literackie pożegnanie ósmoklasistek w bibliotece na Płoni [ZDJĘCIA] Literackie pożegnanie ósmoklasistek w bibliotece na Płoni](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/06/ksiazka-na-wakacje.jpg)






