RAFAKO: J. Wiśniewski coraz bliżej ugody z wierzycielami

1

PBG nadal pracuje nad zawarciem układu z z wierzycielami, wśród których – paradoksalnie – znajduje się również kontrolowane przez budowlanego giganta Rafako. PBG podało kolejny termin ogłoszenia propozycji układowych.

Do końca czerwca 2013 roku PBG – właściciel pakietu kontrolnego akcji Rafako – zamierza przedstawić swoim wierzycielom propozycje zawarcia układu upadłościowego spółki, który pozwoli – przy zgodzie wierzycieli na rezygnację z części należności – wyjść budowlanemu gigantowi na prostą.

- reklama -

Jeszcze w marcu Agenor Gawrzyał zapowiadał, że propozycje te powinny zostać przedstawione do końca kwietnia, jednakże w związku z rezygnacją PGE z budowy bloków energetycznych w Opolu, pojawiła się konieczność aktualizacji założeń do planu finansowego PBG. Zmiany powinny zostać przedstawione w maju, a do końca czerwca wierzyciele powinni otrzymać konkretne propozycje.


Polecamy również artykuł: Armageddon na akcjach Rafako.

Czy PBG uda się zawrzeć układ jeszcze w 2013 roku? Wiele będzie zależeć od zastrzeżeń wierzycieli do przedstawionej przez PBG listy wierzytelności oraz propozycji układowych – na harmonogram wpłynie ich liczba oraz czasochłonność rozpatrywania. O sprawie informuje, powołując się na doniesienia PAP, branżowy portal wnp.pl.

Od kondycji PBG zależą losy borykającego się z trudnościami Rafako. W spółce już zostały wprowadzone oszczędności – na pierwszy ogień poszły obniżone o połowę premie pracowników, które ponadto trudniej jest otrzymać. Oprócz rezygnacji PGE z Opola problemem raciborskiego zakładu jest również kwestia finansowania bieżącej działalności spółki – umowa kredytowa z PKO BP kończy się z dniem 30 czerwca 2013 roku. Trudności PBG w negocjacjach układowych mogą mieć wpływ na przedłużenie tej umowy.

oprac. /Wojciech Żołeczko/
——————————————————————————————————————–
Polecamy również:

Rafako szuka oszczędności… Na pierwszy ogień idą premie

Coraz gorsza kondycja Rafako każe władzom spółki szukać oszczędności – m. in. dlatego zdecydowały one o bardziej wybiórczym przyznawaniu premii uznaniowej dla swoich pracowników. Sprawę komentuje J. Balcer z PBG.

P. Mortas zapowiada powrót PBG do korzeni… czyli?

Historia PBG to niebywały, pełen sukcesów rozwój i… upadek, którego przyczyną było porwanie się na kontrakty związane z budową autostrad. Władze spółki zapowiadają odejście od nierentownych kontraktów drogowych i powrót do…

Rafako: PBG chce do końca kwietnia mieć układ z wierzycialmi

– PBG zakłada, że najpóźniej do końca kwietnia uzgodni z wierzycielami treść propozycji układowych – informuje Agenor Gawrzyał, członek Rady Nadzorczej Rafako, koordynator procesu restrukturyzacji PBG. 

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. panu balcerzakowi płacą za pisanie ściemy więc teraz za darmo kilka słów prawdy. pbg przesuwa w kółko termin propozycji układowych wyłącznie żeby zyskać na czasie i jak najwięcej wyprowadzić pieniędzy ze spółek a zwłaszczs z rafako bi tylko tu jeszcze coś zostało. jak nie będzie pieniędzy w spółce to gotowi są wiśniewscy wszystko zastawić. w tej chwili o czym sie mało mówi wszystkie bieżące kontrakty rafako już są zastawione w banku. do tego dochodzi przerzucenie kosztów życia państwa wiśniewskich i ich zaufanych ludzi też na rafako. kilka milionów miesięcznie to też kosztuje. w tej chwili wyciągają technologie i know how rafako do nowej spółki którą założyli PBG oil and gas. tam są wszyscy z dawnegi pbg którzy doprowadzili do bankructwa tą spółkę. rafako też zniszczą. od obniżenia premii a potem pensji zaczeli w hydrobudowie i energomontażu. dziś tych spółek praktycznie już nie ma.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here