Kierowała autem mając prawie 2 promile!

2

W weekend raciborscy policjanci mieli pełne ręce roboty. Oprócz interwencji domowych pilnowali również bezpieczeństwa na drogach – w sumie zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących. "Rekordzistką" okazała się kobieta… W weekend 19 – 21 kwietnia raciborscy policjanci zatrzymali na drogach miasta oraz powiatu pięciu nietrzeźwych kierujących, w tym dwóch rowerzystów. Zatrzymani przez policję nietrzeźwi rowerzyści, to mieszkańcy Raciborza. – U jednego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila, natomiast u drugiego prawie 0,9 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do roku pozbawienia wolności – informuje Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu.

- reklama -

Wśród zatrzymanych kierujących samochodami osobowymi były dwie kobiety oraz mężczyzna. Wszyscy w wieku 19-30 lat. Rekordzistką okazała się być 30-letnia mieszkanka województwa opolskiego, która wsiadła za kierownicę VW Golfa, mając prawie 1,9 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymał ją patrol prewencji w sobotę około 3.30 w Raciborzu przy ulicy Ocickiej. U pozostałych zatrzymanych badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,1 promila (mężczyzna lat 19) i ponad 1,5 promila (kobieta lat 23). Policja przypomina, że za kierowanie samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————–
Polecamy również:

Policjanci nie chcieli wziąć, więc podbił stawkę

Policjanci z drogówki zatrzymali mężczyznę, który próbował im wręczyć 200 zł w zamian za odstąpienie od czynności służbowych związanych z ukaraniem mandatem karnym za popełnione wykroczenie.

Na Kościuszki płonęło volvo, sprawę bada policja

Dwadzieścia minut po północy strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Raciborzu zostali wezwani na ulicę Kościuszki, gdzie płonął samochód marki volvo. Pożar volvo na Kościuszki (Racibórz) – szczegóły.

Policja zatrzymywała za posiadanie narkotyków

Amfetaminę i marihuanę posiadały przy sobie trzy osoby, które w miniony weekend zostały zatrzymane przez raciborskich policjantów. Za posiadanie narkotyków grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. kur*a! jak można być tak nieodpowiedzialnym?! i to w dodatku kobieta, która wedle stereotypu i kultury powinna być opiekuńcza i dbać o innych… tragedia. to społeczeństwo schodzi na psy.

  2. No właśnie, według stereotypów…a tymczasem niewiele osób wie, że to kobiety częściej popadają w alkoholizm niż mężczyźni. Jednakże nie zwalnia to żadnej z płci z odpowiedzialności i WYOBRAŹni…dlaczego niektórym wciąż się wydaje, że są nieśmiertelnymi? Okres buńczucznej młodości nastolatka już dawno za zatrzymanymi…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here