W tym roku zamiast koncertu, uczestnicy Dni Otwartych w Szkole Muzycznej w Raciborzu mieli okazję obejrzeć przedstawienie o Kopciuszku (zdjęcia). Podczas spektaklu nie zabrakło muzycznych akcentów.
Zainteresowanie tegorocznymi Dniami Otwartymi w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Raciborzu było ogromne. Na tradycyjny koncert uczniów i nauczycieli przyszło mnóstwo osób. Stali bywalcy na takich koncertach przeżyli jednak małe zaskoczenie. – W tym roku postanowiliśmy zorganizować spektakl muzyczny. Jest to nasz debiut jeśli chodzi o tego typu występy. Dla publiczności przygotowaliśmy opowieść o "Kopciuszku" – mówiła dyrektor PSM w Raciborzu, Katarzyna Nawrat. Debiut okazał się bardzo udany. Mimo tego, że opowieść była wszystkim bardzo dobrze znana to śledzili to, co działo się na scenie z dużym zainteresowaniem. Ścieżkę dźwiękową do bajki tworzyli uczniowie szkoły.
Spektakl był tylko jedną z atrakcji Dni Otwartych w PSM. Później wszystkich zainteresowanych zaproszono do oglądania instrumentów. Nauczyciele dyżurowali w poszczególnych salach szkoły i odpowiadali na wszystkie pytania rodziców, którzy chcieliby, aby ich dziecko uczyło się w tej placówce.

Obecnie Państwowa Szkoła Muzyczna w Raciborzu kształci uczniów w dwóch cyklach. Dzieci w wieku od 5 do 8 lat zapraszane są do nauki w cyklu sześcioletnim. Mogą one uczyć się gry na fortepianie, skrzypcach, wiolonczeli, gitarze, flecie, klarnecie, saksofonie, trąbce oraz na akordeonie. Dzieci i młodzież w wieku od 9 do 16 lat kształcić się mogą w cyklu czteroletnim na tych samych instrumentach oraz na organach.
Paulina Krupińska





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)







