
Przedszkolaki przyjaciółmi natury.22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemii. Ogłoszono go, aby propagować proekologiczne postawy w społeczeństwie. Nasze przedszkole również w tym roku przyłączyło się do tej akcji. Grupy: 5 – latków i 5-6 latków wybrały się do Parku im. Miasta Roth, aby uwolnić środowisko od brzydkich śmieci. Jako mali obywatele kochający Ziemię i przyrodę, zaopatrzyliśmy się w rękawiczki jednorazowe i worki na śmieci. Biorąc udział w działaniach na rzecz przyrody, wykorzystaliśmy wiedzę zdobytą podczas udziału w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. A.K.




![Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci” [ZDJĘCIA] Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-biblioteka-raciborz.jpg)

![O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA] O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/Azja-Joanna-Lyko-Dominik.jpg)
![Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA] Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/zamek-piastowski-ferie-zimowe-cioca-od-klockow.jpg)
![Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA] Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/minizoo-raciborz-arboretum-1.jpg)




![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)





![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)
![Najmłodsi poznawali tajniki krwiodawstwa w RCKiK w Raciborzu [ZDJĘCIA] Najmłodsi poznawali tajniki krwiodawstwa w RCKiK w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/Pracownia-Montessori-RCKiK.jpg)
![Prace porządkowe w Przedszkolu nr 13. Powstanie tam plac zabaw [ZDJĘCIA] przedszkole nr 13 raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2021/03/przedszkole-nr-13-raciborz.jpg)





![Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-rck-taniec.jpg)