XIII. Eko-wystawa w Pietrowicach:ekologia w strugach deszczu

0

Ważnym elementem XIII. Eko-wystawy w Pietrowicach Wielkich była przeprowadzona w Centrum Społeczno-Kulturalnym konferencja "Najnowsze technologie utylizacji odpadów zorganizowanych".11 maja rozpoczęła się XIII. Eko-wystawa w Pietrowicach Wielkich. Pogoda nie dopisała, choć, jak zaznaczył wójt gminy Andrzej Wawrzynek, w gminie o charakterze rolniczym powinien on być przyjmowany z radością, gdyż sprzyja wegetacji roślin. O randzie Eko-wystawy świadczą zaproszeni na konferencję goście, wśród których znaleźli się m. in. Senator RP Adam Zdziebło, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Gabriela Lenartowicz, europoseł Bogdan Marcinkiewicz.

Na otwierającej Eko-wystawę konferencji "Najnowsze technologie utylizacji odpadów zorganizowanych" prezes Funduszu G. Lenartowicz podkreśliła zasługi organizatorów wystawy, którzy mimo upływu lat potrafią nadać jej zapewniającą cykliczność formułę. – Nie sztuką jest zorganizować wielkie, jednorazowe wydarzenie. Sztuką jest znaleźć dość sił, aby to wydarzenie było powtarzane w kolejnych latach i to się organizatorom Eko-wystawy w Pietrowicach Wielkich od lat udaje – komplementowała twórców Eko-wystawy G. Lenartowicz.

- reklama -


Organizatorami XIII. Eko-wystawy są Gmina Pietrowice Wielkie, Powiat Raciborski oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. XIII. Eko-wystawa w Pietrowicach Wielkich (konferencja) – zdjęcia.
Senator Adam Zdziebło odniósł się w swym wystąpieniu do nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej, w której dokonano przewartościowania priorytetów na wspieranie przedsiębiorczości i tworzenie miejsc pracy. Takie ustalenia tylko z pozoru godzą w działania o charakterze proekologicznym – w praktyce są one spełnieniem postulatów m. in. WFOŚiGW w Katowicach o to, aby działania proekologiczne stały się kołem zamachowym polskiej gospodarki. – To jest tak, że Unia Europejska zaczęła inaczej postrzegać ekologię i z tego się cieszymy – powiedziała G. Lenartowicz.
– Wszyscy najwięksi producenci kotłów w Polsce są obecni na targach. Każda z firm ma bardzo profesjonalnie przygotowane stoisko. Gdyby chcieć kupić dzisiaj kocioł i zgłębić przy okazji jego specyfikację techniczną, to może, gdyby ruszył dzisiaj rano po stoiskach, wyrobiłby się do wieczora – powiedział pomysłodawca pierwszej Eko-wystawy, obecny Przewodniczący Rady Gminy Henryk Joachim Marcinek.

/żet/

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach". 

————————————————

 Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na:

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here