Półfinał Pucharu Polski: RTP Unia zgodnie z planem

Piłkarki RTP Unia bez najmniejszych problemów awansowały do finału Pucharu Polski pokonując w Częstochowie Gola 3 – 0. Przez cały mecz unitki posiadały inicjatywę, a wynik końcowy jest najmniejszym wymiarem kary.

Unitki dość długo nie potrafiły sforsować „szczelnych zasieków” częstochowianek, które „zaparkowały autobus” przed własnym polem. Dopiero Dominika Sykorova w 39 minucie znalazła sposób na piłkarki Gola. Nasze zawodniczki wymieniły trzy szybkie podania po czym wycofały piłkę do tyłu a tam z 20 metra silnie uderzyła Dominika i raciborzanki wyszły na prowadzenie.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił nadal optyczną przewagę miały unitki, zagrały szybciej z wykorzystaniem skrzydeł. W 50 minucie na 0 – 2 podwyższyła strzałem głową Chinasa po precyzyjnym dośrodkowaniu z prawej strony. Ta sama piłkarka ustaliła wynik końcowy w 69 minucie po wspaniałym prostopadłym dograniu Anny Żelazko. W końcówce były jeszcze kolejne okazje ale zabrakło zimnej krwi i precyzji.

Dzisiejszy mecz był jednostronnym widowiskiem. Piłkarki Gola występujące w I lidze bardzo się starały jednak piłkarsko odbiegały od naszych zawodniczek. Należą się im jednak słowa pochwały za ambitną walkę. Bardzo dobre zawody rozegrała bramkarka Gola, która kilkakrotnie wybroniła swój zespół przed stratą bramki. Finał Pucharu Polski zostanie rozegrany 16 czerwca w Poznaniu z Medykiem Konin.