Rodzinnie w RCK. Obchody Metropolitalnego Święta Rodziny

1

Wspólne rodzinne rozrywki, występy zespołów "Rodzina", "Perspektywa" oraz "Skaza" to tylko część atrakcji przygotowanych w RCK w ramach obchodów VI Metropolitalnego Święta Rodziny.

Koncerty i występy zespołów działających w Raciborskim Centrum Kultury, wspólne rodzinne malowanie, puszczanie baniek mydlanych, malowanie buzi, zabawy z grupą Fiku-Miku, gry bitewne z Klubem Wataha – RCK zaprosiło do wspólnego świętowania VI Metropolitalnego Święta Rodziny!

- reklama -

– To takie "3 godziny dla rodziny", które każdy powinien wygospodarować! – mówi Arkadiusz Grzelka z Raciborskiego Centrum Kultury. W tym czasie na scenie RCK na początek wystąpił zespół „RODZINA” z tatą Kazimierzem Frączkiem na czele, następnie zespół wokalny „PERSPEKTYWA”. – Widzi pani tę gęsią skórkę?! Dziewczyny są rewelacyjne! – pan Artur z Raciborza utwór "Hallelujah" Leonarda Cohena wykonywany przez dziewczyny z Perspektywy oklaskiwał wyjątkowo długo.

Zespół działa w Raciborskim Centrum Kultury od 2007 roku a założycielem i instruktorem jest Alicja Ploch-Burda. Na repertuar składają się utwory polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Od tego roku działają dwie grupy: grupa dziecięca licząca 14 osób oraz grupa młodzieżowa licząca 8 osób. Zespół bierze udział w licznych koncertach, konkursach oraz festiwalach.

Na scenie swoje umiejętności zaprezentowały też grupy zespołu tanecznego „SKAZA” działającego w RCK od 2011 r. Instruktorem, choreografem i opiekunem zespołu jest Manuela Krzykała. Zespół składa się z 16 grup w których tańczy około 300 tancerzy od 3 do 50 roku życia! Szkolą się w różnych technikach tanecznych: taniec klasyczny, jazz, taniec nowoczesny, hip hop, czy break dance.

Obchody VI Metropolitalnego Święto Rodziny oficjalnie rozpoczęły się właśnie dziś, 18 maja, a zakończą 2 czerwca.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Młodzi artyści na deskach "Strzechy"

Rozpoczął się Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej. W pierwszym dniu festiwalu młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności aktorsko-wokalne na deskach Domu Kultury Strzecha – zdjęcia>>>

 

Dzieciaki kochają swój uniwersytet!

– Szkoła nie wyczerpuje tematu, jeśli kogoś interesuje coś więcej, to te zajęcia są super! – Krzysiu przyjeżdża na swój uniwersytet do RCK z Budzisk. Uniwersytet Dziecięcy w Raciborzu – wyprawa do wnętrza Ziemi – zdjęcia.

Z siana tworzyli prawdziwe cuda!

Danuta Gałuszka podróżuje po całym kraju i przekonuje, że z siana można wyczarować prawdziwe cuda. Nawet… kilkumetrowego misia z "Misia" Barei. 15 lutego zawitała do Raciborskiego Centrum Kultury – zdjęcia.
——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

———————————————————————————————————————

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here