
Piłkarka RTP Unii Racibórz błyszczy skutecznością nie tylko w polskiej lidze. Nigeryjka z gwinejskim paszportem została wicekrólową strzelczyń zakończonej w ubiegłym tygodniu kobiecej Ligi Mistrzyń.

Choć przygoda RTP Unia w Lidze Mistrzyń zakończyła się stosunkowo wcześnie, bo już w 1/16 finału, 9 bramek strzelonych przez Chinasę wystarczyło, by zająć drugie miejsce w klasyfikacji zawodniczek z najlepszym dorobkiem bramkowym. Pokonywała ona bramkarki odpowiednio: Slovana Bratysława (3 gole), Ekonomista (3 gole), Bobrujczanki (2 trafienia) i późniejszego triumfatora całych rozgrywek VFL Wolfsburg. Więcej bramek w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń zdobyła tylko grająca w Apollonie Limassol Rumunka Laura Rus.
25-letnia zawodniczka Unii powtórzyła tym samym sukces Roberta Lewandowskiego z Borussii Dortmund, który w męskich rozgrywkach także był drugim najskuteczniejszym strzelcem.
Paweł Strzelczyk
źródło: pilkarki.com
———————————————————
patrz także:
Pogromczynie unitek triumfują w Lidze Mistrzyń
Dopiero teraz wyraźnie widać, jaką mission impossible była dla RTP Unii rywalizacja z Wolfsburgiem w kwalifikacjach kobiecej LM. Niemiecki zespół najpierw zapewnił sobie mistrzostwo kraju, teraz wygrał Ligę Mistrzyń.
Chinasa bohaterką finału i mistrzynią Afryki
4:0 – takim rezultatem zakończył się mecz finałowy Mistrzostw Afryki w piłce nożnej kobiet pomiędzy Gwineą Równikową a RPA. Dwie bramki i asystę w tym meczu zaliczyła Chinasa Okoro Gloria, zawodniczka RTP Unia Racibórz





![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)
![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)
![Duet Kowalewska & Kuder prezentuje nowy singiel „Twist” [WIDEO] Kowalewska & Kuder](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/2-twist-kowalewska-kuder.jpg)




![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)




![Złote medale zawodników Łamatora na mistrzostwach Śląska [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/lamator-raciborz-11.jpg)
![Zawodnicy KSW Łamator z medalami na Copa Silesia 11 [ZDJĘCIA] Zawodnicy KSW Łamator z medalami na Copa Silesia 11](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/lamator-raciborz.jpg)







Ona w sumie nawet męskością przypomina Lewandowskiego.