Racibórz liderem recyclingu

Racibórz został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Gminny Lider Recyklingu. Wybrano 21 laureatów spośród152 zgłoszonych dobrych praktyk w prowadzeniu selektywnej zbiórki i zagospodarowania odpadów komunalnych.

Urząd Miasta Racibórz do konkursu zgłosił projekt pod nazwą "Selektywna zbiórka odpadów oparta o system zarządzania ISO 14001". Konkurs organizowany był od stycznia 2012 r, do końca maja 2013 r. przez Fundację Promocji Gmin Polskich we współpracy z Serwisem Samorządowym PAP. Uroczyste wręczenie laureatom nagród odbędzie się 17 czerwca w Warszawie, w siedzibie Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.

- reklama -

Konkurs „Gminny Lider Recyklingu” adresowany był do gminnych jednostek samorządu terytorialnego z terenu całej Polski. Na stronie internetowej www.odpadywgminie.pl prezentowane były co miesiąc dobre przykłady organizacji selektywnej zbiórki odpadów. W Konkursie punktowane było zaangażowanie i wkład samorządu lokalnego w budowę i rozwój selektywnej zbiórki i zagospodarowania odpadów komunalnych, rodzaje selektywnie zbieranych odpadów, sposób i skuteczność segregacji oraz współpraca z innymi gminami i organizacjami w rozwoju systemu selektywnej zbiórki odpadów. Udział w Konkursie był nieodpłatny, a warunkiem uczestnictwa w Konkursie było przesłanie opisu dobrej praktyki.

 

/ps/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Niestety często się zdarza, że te ubrania, które wrzucasz do takiego kontenera na ciuchy też lądują na ulicy – moje kiedyś znalazłam porozrzucane po całym chodniku, choć dzien wczesniej wrzucilam je na dno kontenera. Do dzis nie wiem, jak to mozliwe.

  2. Tam były jakieś zamieszania z firmami, które mialy odbierać kontenery i wtedy rzeczywiscie ubrania ladowały na chodniku przez bezdomnych, ktorzy grzebali w smieciach, ale teraz sprawa sie chyba juz uspokoiła. Choć była też taka plotka, ze pck zamiast oddawac te ubrania biednym, sprzedaje je do lumpeksów. Ktoś coś wie?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here