„Pała jak stąd do Rybnika”. Cytaty z nauczycieli na FB

17

Nauczyciele II L.O. i Mechanika powinni mieć się na baczności – uczniowie wrzucają na Facebooka ich "złote myśli". Zabawa może mieć nieoczekiwany finał… Podobnym przypadkom przygląda się kuratorium. Dziennik Zachodni informuje o modzie, która od kilku tygodni panuje wśród uczniów szkół województwa śląskiego. Uczniowie wrzucają na Facebooka "złote myśli" nauczycieli, które Ci nieopatrznie wypowiedzieli w trakcie prowadzenia lekcji. Niektóre z nich zwróciły uwagę Śląskiego Kuratora Oświaty, który zapowiada interwencje. Profile z "cytatami z nauczycieli" założyli już uczniowie szkół w Katowicach, Cieszynie, Bielsku-Białej, Rybniku, Jastrzębiu-Zdroju. Postanowiliśmy sprawdzić, czy podobną pomysłowością wykazali się również uczniowie z Raciborza… Okazało się, że tak. Profile założyli już uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu.

- reklama -
 
 
Profil dla złotych myśli swoich nauczycieli założyli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu – Stronka powstała w celu pozostawienia spadku kulturowego przyszłym pokoleniom uczniów LO2 w postaci najlepszych cytatów naszych kochanych nauczycieli. 🙂 … no i oczywiście "dla łachu". 😀 – piszą na facebookowym profilu "Najlepsze cytaty nauczycieli LO2 w Raciborzu" uczniowie szkoły.

W ślad za swymi kolegami z II L.O. poszli uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych, którzy również na facebooku założyli profil "Najlepsze cytaty nauczycieli Mechanika w Raciborzu". Dlaczego się na to zdecydowali? – Stronka powstała w celu pozostawienia spadku kulturowego przyszłym pokoleniom uczniów Mechanika w postaci najlepszych cytatów naszych kochanych nauczycieli. 🙂 – informują. Podobny profil założyli również uczniowie "Dwujęzyka" w Raciborzu, jednakże do tej pory nie zamieścili na nim żadnego wpisu.

 
 
Nowa moda tylko z pozoru jest nową.  W czasach "przedinternetowych" niemalże w każdej klasie działał "kronikarz", który zapisywał na kartce śmieszne powiedzonka nauczycieli. Dziś dominującym środkiem w przekazie informacji stał się internet, w szczególności portal społecznościowy facebook.com. Pomysł stary jak świat, ale środek przekazu nowy, masowy, co – jeśli wierzyć zapowiedziom kuratora – może zakończyć zabawę w nieprzyjemny dla złotoustych nauczycieli sposób.

/Wojciech Żołneczko/
—————————————————————————————————————————
Polecamy również:

Pożegnanie maturzystów: Coś się kończy, coś się zaczyna

II Liceum Ogólnokształcące pożegnało tegorocznych maturzystów. W czasie uroczystości wyróżniono najlepszych z nich. Nie zabrakło również części artystycznej… II L.O. pożegnanie maturzystów – zdjęcia.

Wspaniałe "Wagary z Ekonomikiem"[WIDEO]

"Wagary z Ekonomikiem" okazały się strzałem w dziesiątkę (wideo). Ciekawe prezentacje możliwości szkoły i talentów uczniów dały gimnazjalistom możliwość posmakowania wyjątkowej atmosfery ZSE.

Uczniowie "mechanika" pasowani na Honorowych Krwiodawców

– Warto pomagać innym oddając krew, bo być może kiedyś sami będziemy tej krwi potrzebować… – mówi uczeń ZSM w Raciborzu i Honorowy Krwiodawca Bartosz Staszak. Pasowanie na Honorowych Krwiodawców – zdjęcia.

—————————————————————————————————————————

 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

 
Dodaj!

 
—————————————————————————————————————————

- reklama -

17 KOMENTARZE

 1. Kuratorium niech tak nie stroszy piórek, bo nauczyciel powinien być autorytetem, ale również partnerem, znaleźć z uczniem wspólny język. Tekst świetne. Ja ze swoich lat pamiętam przysłowiotwórcze szaleństwa naszej matematyczki „to jest pestka w morzu potrzeb”, „to nie jest żaden kokosowy makabryczny interes” etc.:)

 2. To przecież nie jest tak, że nauczyciel ma być sztywny jak słup. Jakby szkoła nie miała nauczycieli z takimi swoimi powiedzonkami, to lekcje byłyby po prostu nudne. Co to za pomysł, by kuratorium miało karać naszych ulubionych nauczycieli? Wydawało mi się, że czas cenzury i powszechnego wpływu na to, co ktoś ma robić i mówić już minął.

 3. Boże, jaka przesada… Jesteśmy dorosłymi ludźmi i nie czujemy się demoralizowani żarciszkami nauczycieli. Nie mamy po 10 lat, że ktoś z nauczycieli może nas urazić takimi tekstami albo spowodować, że zejdziemy na złą drogę… Mamy swoje poglądy i skoro takie rzeczy wrzucamy na facebooka to dlatego, że umiemy się z nich śmiać, a nie dlatego, że wzywamy kuratorium, bo potrzebujemy pomocy. Najlepiej zrobić haję o pierdoły, podczas gdy młodzież jest wiecznie zestresowana, nie dając sobie rady z przeładowanym programem. Tego problemu już szanowne kuratorium nie dostrzeże. Pieprzone mydlenie oczu.

 4. Kurcze przestańcie i kuratoria tak samo… jeśli jest w Was troche z człowieka to wiecie że to są żarty… za takich nauczycieli sie Kocha szkołe i po latach wraca sie myślami do tego…. Ja chodziłem do Mechanika 6 lat i ciesze sie z tej szkoły bo nauczyciele mają dobre humory… wiadomo, nie lubimy ludzi którzy nie znają sie na żartach… sami nauczyciele też nie chcą być sztywniakami i też chcą być lubiani… JESTEŚMY LUDŹMI… JEŚLI BĘDZIE TAKA POTRZEBA TO BĘDE BRONIŁ TEJ SZKOŁY!!!!!! I NAUCZYCIELI Z DOBRYM HUMOREM!!!!!

 5. Niestety, ujawnianie pewnych wyrwanych z kontekstu powiedzeń i zachowań nauczycieli może tymże nauczycielom narobic poważnych kłopotów. Prosty przykład, sugerowanie, że nauczyciel stawia podczas jednej lekcji temu samemu uczniowi cztery oceny niedostateczne jest wystawianiem tego nauczyciela na poważne perypetie. warto się najpierw głeboko zastanowić, zanim jakieś sprawy z lekcji bedzie sie upubliczniało. A jak nauczyciele zaczną prezentować w sieci różne uczniowskie „ciekawe” teksty i zachowania? Co wtedy będzie? Interwencje rodziców? Rzecznika Praw Ucznia? Sprowadzanie tv?

 6. uczniom i tak już się wystarczająco obrzydza szkołę, pewnie gdyby nie nauczyciele z humorem i ciekawym podejściem do życia to nikt by już nie przychodził do tych zimnych, nudnych budynków, podsumowaując – co cały system edukacji oferuje ? -> nic, uczeń się uczy tylko od naprawdę dobrych, zabawnych, charyzmatycznych nauczycieli

 7. Humor humorem, ale pewnej granicy nauczyciel nie powinien przekraczać. Nauczyciel jest od tego żeby uczyć, a nie żeby się kumplować z uczniami i być przez nich lubianym – takie zakumplowanie nieodłącznie musi prowadzić do upadku dyscypliny na lecji!

 8. ja najbardziej lubiłem tych nauczycieli, co mieli ciety język i potrafili mnie tak zjechac, że wstyd mi było na nich spojrzec, a jednoczesnie modliłem sie w duchu zebym zapamietal kazde slowo, bo tak inteligentnie to robili.

 9. Z całym szacunkiem, „interwencja” (o ile można tak to nazwać) kuratorium w takiej sprawie to jedna wielka KPINA. Uważam, że kuratorium powinno zajmować się istotnymi dla uczniów sprawami, a nie, mówiąc kolokwialnie pierdołami. To gruba przesada. Skoro pomysł był od zawsze, to dlaczego nagle zaczęło to komuś przeszkadzać? Poza tym istnieją setki stron z cytatamiczy to szkół średnich, czy uczelni wyższych. Skoro strona służyła rozrywce młodego pokolenia, to dlaczego ich się ogarnicza? Absurd w biały dzień i gruba przesada. I jak już ktoś prędzej wymienił, kuratorium niech zajmie się faktycznie WAŻNYMI dla uczniów sprawami. Władza jest dla ludzi, a nie ludzie dla władzy… Czyż nie tak?
  P.S. Ręce już opadają, brak słów…

 10. Kuratorium najwidoczniej nie ma co robic, ze pierdolami się zajmuje. To jest chore jezeli na tym ma polegać ich praca. A nauczycielom z poczuciem humoru w tych czasach powinno się przyznać nagrodę!

 11. Wszytsko ok, ale niektórzy nauczyciele szykanują uczniów, udając że tylko żartują. Moja polonistka Sordyl z II LO przekręcała moje nazwisko regularnie na „Brurdel”. Uważam, ze przeginała.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here