Powiat też chce bronić opolskiej inwestycji dla Rafako

3

Radni powiatu raciborskiego, podobnie jak wcześniej radni miejscy, zamierzają przyłączyć się do protestu samorządów woj. opolskiego w sprawie zaniechania rozbudowy Elektrowni Opole, bardzo ważnej inwestycji dla Rafako.

Popiera się Apel Sejmiku Województwa Opolskiego w sprawie rozbudowy Elektrowni Opole przyjęty Uchwałą Nr XXIX/372/2013 Sejmiku Województwa Opolskiego z dnia 30 kwietnia 2013r. w sprawie przyjęcia „Apelu Sejmiku Województwa Opolskiego w sprawie rozbudowy Elektrowni Opole”. Wykonanie uchwały powierza się Przewodniczącemu Rady Powiatu Raciborskiego. Odpis uchwały należy doręczyć Prezesowi Rady Ministrów RP, Przewodniczącemu Sejmiku Województwa Opolskiego oraz Przewodniczącemu Sejmiku Województwa Śląskiego – tak brzmi treść uchwały, która znalazła się w programie czerwcowej sesji.

- reklama -

W uzasadnieniu czytamy: Rada Powiatu Raciborskiego podziela niepokój radnych Sejmiku Województwa Opolskiego w kwestii pojawiających się informacji o decyzji Zarządu Polskiej Grupy Energetycznej Górnictwo i Energetyka Konwekcjonalna S.A. o odstąpieniu od realizacji projektu inwestycyjnego „Budowa bloków nr 5 i 6 w PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Opole”. Rada Powiatu Raciborskiego nie zgadza się z podaną argumentacją odstąpienia od realizacji inwestycji. Zgodnie z § 45 ust. 1 Statutu Powiatu Raciborskiego, Rada podejmuje rozstrzygnięcia w formie uchwały. Wobec powyższego oraz w tym stanie faktycznym oraz prawnym podjęcie niniejszej Uchwały jest celowe i uzasadnione.

W maju podobną w treści uchwałę podjęła rada miasta.

 

Paweł Strzelczyk

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. kama

    Ale mają refleks ,to musztarda po obiedzie- decyzje pozytywne już zapadły ponoć. Te protesty PIS i radnych to teraz pic na wodę.

  2. A co Z POPARCIEM POWIATU DLA DROGI RACIBÓRZ-PSZCZYNA I APELEM DO ZARZĄDU WOJEWÓDZTWA? tU POWIAT NIE ZAMIERZA POPRZEĆ?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here