Komendant wojewódzki nagrodził raciborskiego policjanta

Szef śląskiej policji Krzysztof Jarosz nagrodził sierż.szt. S. Pogorzelskiego za odwagę podczas akcji przy pożarze przy ul. Skłodowskiej. Mimo zagrożenia wszedł do zadymionego mieszkania szukając przebywających tam osób.

 

- reklama -

Do zdarzenia doszło w nocy z 8 na 9 czerwca bieżącego roku. Pełniący służbę w zespole patrolowo – interwencyjnym raciborskiej komendy sierż.sztab. Stanisław Pogorzelski został skierowany na ulicę Skłodowską 13, gdzie jak wynikało z telefonicznej informacji jednego z lokatorów budynku, miało dojść do pożaru mieszkania. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że pali się lokal mieszczący się na parterze budynku. Policjant po rozpoznaniu sytuacji postanowił pomimo dużego zagrożenia wynikającego z zadymienia mieszkania, wejść do jego środka w poszukiwaniu ludzi. Jego poświęcenie i ofiarność została doceniona przez kierownictwo śląskiej policji.

Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach doszło do miłej uroczystości nagrodzenia dzielnego policjanta. Wręczający policjantowi nagrodę Śląski Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Jarosz pogratulował nagrodzonemu funkcjonariuszowi postawy stanowiącej wzorową realizację roty policyjnego ślubowania. W dzisiejszej uroczystości udział wzięli także Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł.insp. Roman Rabsztyn oraz Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu mł.insp. Paweł Zając.

 

źródło: KPP Racibórz

 

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here