Miasto ulży seniorom po sześćdziesiątce

3

Rada miasta chce wprowadzić nowy program ulg: Senior 60+. Jego celem ma być podniesienie poziomu aktywności oraz zwiększenie możliwości zaspokojenia potrzeb mieszkańców miasta którzy ukończyli 60 rok  życia.

Uchwała  zakłada  wprowadzenie  na  terenie Miasta  Racibórz  systemu  ulg dla mieszkańców w wieku od 60 lat na korzystanie z dóbr i usług oferowanych przez samorząd miasta i partnerów, którzy zadeklarują przystąpienie do programu. – Osoby  starsze  są  jedną  z grup  społecznych  zagrożonych  wykluczeniem  społecznym  wynikającym  z wycofania  się  z aktywnego  życia. Społeczna  aktywizacja  seniorów wpłynie  na podniesienie  jakości  ich życia, pozwoli się zintegrować oraz obniży koszty społeczne związane ze skutkami marginalizacji – czytamy w uzasadnieniu uchwały, która znalazła się w programie czerwcowej sesji.

- reklama -

 

Osoby zainteresowane będą musiały pobrać z urzędu specjalną kartę, poświadczającą uczestnictwo w programie. Będzie ona uprawniała do zniżek w instytucjach podległych miastu, a także tych wszystkich podmiotów gospodarczych i kulturalnych, które zdecydują się do programu przystąpić (na podobnych zasadach, jak funkcjonuje program Rodzina +).

 

Jeśli rada miasta przyjmie uchwałę, program ma zacząć funkcjonować od października 2013 roku. Podobne rozwiązania istnieją już w innych śląskich miastach, np. w Tychach i Jastrzębiu-Zdroju.

 

Paweł Strzelczyk

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. ??

    A nie lepiej, żeby inwestować w młodych ludzi, a nie w staruchów? Przecież im najlepiej dać kawałek ziemii do uprawy albo jakąś sziałkę i oni będą szczęśliwi.

  2. Z całym szacunkiem dla młodych, bo też nim byłem, życzę poprzednikowi, oby nigdy nie byl staruchem !

  3. Przecież 60 lat to dla Tuska i jego bandy nie żaden „senior”, tylko człowiek w pełni wieku produkcyjnego. O „seniorze” można umownie mówić na 67-latka, o ile znów nie podniosą wieku emerytalnego…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here