Jeszcze więcej zniżek w programie „Rodzina+”

Uprawniająca do udziału w programie "Rodzina+" karta będzie zapewniać nie tylko zniżki do miejskich ośrodków kultury i sportu, ale również prawo do ulgi w rozliczaniu "opłaty śmieciowej"oraz bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską.
Od momentu inauguracji programu "Rodzina+" miasto wydało 95 kart, z czego aktualnie aktywnych jest 47. Są to karty rodzinne, więc korzysta z nich 236 osób. Władze miasta uważają, że to niewiele i chcą wprowadzenia dalszych ulgi, które zachęciłyby do udziału w programie kolejne rodziny.

Na sierpień przewidziano przegłosowanie uchwały w sprawie wprowadzenia ulgi na "opłatę śmieciową" (uchwała weszłaby w życie 1 października br.). Tymczasem już wkrótce karta ma uprawniać do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Kolejnym krokiem mającym na celu zwiększenie częstotliwości korzystania z karty będzie nadanie prawa do jej samodzielnego użytkowania (za zgodą rodzica) dzieciom, które ukończyły 10 lat (dotychczas dzieci mogły korzystać z niej wyłącznie razem z rodzicem lub opiekunem prawnym).

- reklama -


Wiceprezydent Ludmiła Nowacka apeluje do podmiotów prywatnych, aby również włączyły się do programu "Rodzina+".

Celem programu "Rodzina+" jest zwiększenie możliwości zaspokojenia potrzeb rodzin wielodzietnych i zastępczych, w szczególności rekreacyjnych, sportowych i kulturalnych zamieszkałych i zameldowanych na terenie miasta Racibórz oraz promocja rodziny, jako tej najważniejszej komórki społecznej. Rodziny wielodzietne i zastępcze które będą zainteresowane skorzystaniem z ulg, winne złożyć w Urzędzie Miasta wniosek o wydanie karty Rodzina+, która będzie podstawą do skorzystania z ulg. Program rozpoczął się 1 września 2011 roku, jego autorami i inicjatorami uchwalenia byli radni Komitetu Obywatelskiego Raciborzan oraz RSS Nasze Miasto.

Wykaz ulg w ramach Programu "Rodzina+":
– RCK > 20% zniżki na spektakle i koncerty dla dzieci i młodzieży organizowane przez Raciborskie Centrum Kultury.
– muzeum > 50% zniżki za przewodnika podczas zwiedzania Muzeum w dniach od wtorku do piątku .
– Ośrodek Sportu i Rekreacji:
> wstęp na lodowisko – 50 % opłaty ustalonej dla osób w danej kategorii wiekowej;
> wstęp na basen – 50 % opłaty ustalonej dla osób w danej kategorii wiekowej;
> mini golf – 50 % opłaty;
> wstęp na kręgielnię – 50 % opłaty;
> wstęp na korty tenisowe ziemne – 50 % opłaty.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Facebook i media dźwignią handlu! Dowiedz się jak zarabiać

Wydawnictwo Raciborskie Media oraz agencja marketingu i public relation INTRO PR serdecznie zapraszają na szkolenia otwarte Akademii Kreowania Wizerunku: Skuteczne relacje z mediami oraz Biznesowe korzyści z Facebooka.

Piętnastka nagrodziła swoich najlepszych uczniów

W Strzesze odbyła się uroczystość, podczas której uczniowie SP 15 wyróżniający się w kończącym się roku szkolnym wynikami w nauce, osiągnięciami sportowymi i artystycznymi, zostali wyróżnieni za swoje osiągnięcia (zdjęcia).

Umowa na Zbiornik Racibórz została podpisana

We wtorek w Ministerstwie Środowiska została podpisana umowa na realizację przez Dragados Oddział w Polsce budowy Zbiornika Racibórz. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych oraz władz kraju.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Na basen dla dzieci – a i owszem, reszta do niczego. Gdyby jeszcze dać 50 % ulgi albo darmowe przejazdy autobusami PKM dla dzieci, to byłoby coś. Poza tym czuje się w powietrzu smród wyborczy

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here