Po wakacjach ośrodek w Gąskach pójdzie pod młotek

10

Władze miasta czynią pierwsze kroki ku sprzedaży nieruchomości w nadmorskich Gąskach. W czasie wakacji z UM na miejsce zostanie wysłana misja, która wybada, w jaki sposób zbyć teren osiągając przy tym maksymalne korzyści. Koszty utrzymania działki w nadbałtyckich Gąskach coraz bardziej obciążają budżet Raciborza. Prezydent Mirosław Lenk wyjawia, że w czasie wakacji do Gąsek, gminy Mielno oraz powiatu koszalińskiego zostanie wysłana misja, której uczestnicy będą mieli dowiedzieć się w jaki sposób nieruchomość można zbyć z możliwie wysokim zyskiem.

- reklama -

Pierwsze informacje o planach sprzedaży nieruchomości w Gąskach pojawiły się w 2010 roku. Polecamy również artykuł: Racibórz musi zostać nad Bałtykiem!
– We wrześniu – październiku powinny być gotowe wstępne propozycje. Prawdopodobnie teren nie będzie sprzedawany w całości, ale zostanie podzielony na dziesięć działek po osiem arów każda. Specyfika rynku pokazuje, że w ten sposób można uzyskać lepszą cenę – informuje prezydent.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Gąski będą sprzedane, ale w lepszych czasach

Racibórz jest właścicielem działki w nadmorskich Gąskach. Miejscowość, pamiętana przez raciborzan z obozów , budzi dziś emocje z powodu planów budowy tam elektrowni atomowej. Jej los zainteresował Roberta Myśliwego.

Najpierw chcą sprzedać Gąski, później pozbyć się Pleśnej

Gmina Racibórz jest właścicielem działki w nadmorskich Gąskach, dzierżawi także teren w pobliskiej Pleśnej. Obydwa miejsca raciborzanie kojarzą z obozami, jednak władze planują pozbyć się niepotrzebnych nieruchomości.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

10 KOMENTARZE

  1. A dlaczego Racibórz nie chce zatrzymać tej działki? W jki sposób doszło do decyzji sprzedaży? Przecież to była szansa na wakacje dla biedniejszych dzieci z naszego miasta.

  2. Mam mieszane uczucia ,ale jeżeli miasta nie stać na wybudowanie tam jakiegoś ośrodka wypoczynkowego i płaci podatki od nieruchomości, to może lepiej to sprzedać. Ale w tym roku ceny działek są niskie-może poczekać. Dla dzieci jest Pleśna, kiedyś tam bywałam- super było. Ciekaw ile taka działka 8 arowa może tam kosztować?

  3. Kto ,w okresie kryzysu gospodarczego, wyprzedaje atrakcyjne działki nad morzem ? Ekonomista z najwyzszej półki – WSE Wrocław Mirosław Lenk i jego promotor – wózkowy z Baborowa, FILAR Raciborza T.Wojnar!

  4. wmyslilla kiedys, ze warto Gaski … cywilizować.
    ,,Zielone gąski,, …
    Wiele ,,gasek raciborskich,, z tej okazji skorzystalo…
    A teraz ? Coz. Do cywilizowania wymyslono a-kwa-kwa-park … Blizej bedzie no i kasa sie przyda na splaty kredytu …

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here