Upały dają się we znaki, a basen zamknięty…

9

Po intensywnych opadach deszczu przyszedł czas na upały, które wielu raciborzanom dają się mocno we znaki. Aż prosi się o miejsce, w którym można byłoby się ochłodzić… Tymczasem miejski basen przy Oborze wciąż pozostaje zamknięty. Raciborski radny Marian Gawliczek po raz kolejny wyraził zdumienie polityką władz miasta dotyczącą terminów otwarcia miejskiego basenu przy Oborze. – Basen powinien ruszać wcześniej – powiedział w czasie czwartkowych (20.06.2013) obrad miejskiej komisji gospodarki.


Przypomnijmy, że w 2007 roku kąpielisko "Obora" otwarto z początkiem czerwca. Polecamy również artykuł: Basen "Obora" odnotowuje poważne straty.
W odpowiedzi prezydent Mirosław Lenk wyjaśnił, że basen to nie tylko niecka wypełniona wodą – zatrudnienie ludzi do jego obsługi, ratowników itd. jest bardzo kosztowne. Prezydent powątpiewał również czy przed wakacjami, nawet przy takich upałach, byliby chętni do jego korzystania, bo przecież dzieci i młodzież – główni użytkownicy obiektu – nadal chodzą do szkoły.

- reklama -

Kolejną przeszkodę na drodze wcześniejszego otwarcia basenu stanowi problem z ratownikami, którzy w Polsce zarabiają bardzo niewiele i w większej liczbie są dostępni właśnie w wakacje, gdyż rekrutują się głównie spośród starszych uczniów i studentów. Wyjaśnienia prezydenta nie przekonały radnego Gawliczka.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Miasto chce przekształcić żwirownie w kąpieliska

M. Lenk porozumiał się z WOPR-em w sprawie dozoru kąpielisk na Ostrogu, jednakże wcale nie oznacza to, że już wkrótce ze żwirowni znikną zakazujące kąpieli tablice. W czym tkwi problem i jakie są plany miasta względem tych nieużytków?

Tomasz Brembor w niedzielę mistrzem Polski w triathlonie?

Wychowanek raciborskiej SMS staje do walki o tytuł mistrza Polski w triathlonie. O jego wysokiej formie świadczą doskonałe wyniki, które udało mu się osiągnąć na ostatnich ME w Stanbule.

H. Dengel: trochę luzu na lekcji trzeba zrobić

Co nauczyciel może powiedzieć na lekcji, a czego mówić nie powinien? Artykuł o publikowanych w internecie "powiedzonkach" nauczycieli odbił się szerokim echem w środowisku. Jak na sprawę zapatruje się dyrektor II LO?

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

9 KOMENTARZE

 1. alojz

  ma racje i tyle. przez pol czerwca lal deszcz… raptem trzy dni upalow i wszyscy sraczki dostaja, wezcie sie zajmijcie powazniejszymi tematami kurna

 2. hehe, pamiętam parę lat temu tłumaczyli, ze to dlatego, żeby dzieci nie chodziły na wagary na basen, tylko do szkoły..

 3. Dobre:) Oni sami nie wiedzą już co mówia 🙂 a może nigdy nie wiedzieli??? pozdrawiam

 4. Radny

  To nie jest tylko sprawa Lenka. To Pan Kwaśny zarządza tym obiektem i od jego operatywności oraz dobrej woli zależy termin otwarcia basenu,
  No ale po 20 latach kierowania OSiR-em wpada się w samozadowolenie i rutynę. Ten artykuł na pierwszej stronie Informatora Raciborskiego
  to same przechwałki za pośrednictwem córki szeryfa OSiR.Czas na zmiany.

 5. zgoda

  Zgoda, dzieci powinny chodzić do szkoły, a nie na basen, a czerwiec rzeczywiście był chlodny. Uważam, że basen otwarty od lipca to wystarczający termin. Poza tym, zawsze mozna isc na zwirownię.

 6. :)

  Na żwirowni obowiązuje zakaz kąpieli 😉

 7. Jozeo

  Nie zasłaniajcie tę nieudolność organizacyjną OSiR wagarami.
  Przecież przy wejściu jest kontrola a poza tym można było otworzyć od 14,00 do 20,00

 8. No jasne. znajdz ratownika, co przyjdzie do pracy za 5zł/h na 6 godzin. Co zmarnuje całe popołudnie i wieczór dla 30 zł. Powodzenia. Najpierw pomyśl, a potem wypisuj tu te swje pomysły.

 9. do ;)

  Ale nikt się tym nie przejmuje:) Bo po pierwsze żwirownia jest w centrum, a po drugie za darmo. Swoją drogą można tam zrobić jakieś legalne kapielisko i byłoby po krzyku.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here