Dzień otwarty w klubie „Stefa”. Młodzież pokazała klasę!

Pokazy tańca hip-hop, break dance'a, mini koncert zespołu muzycznego, wspinaczka, a nawet rapowanie samodzielnie napisanych tekstów – "strefowicze" zaprosili do swojej siedziby przy ul. Żółkiewskiego na Dzień Otwarty.Wychowankowie chcieli się pochwalić tym, czego nauczyli się w Klubie dla Młodzieży "Strefa" w ostatnim roku. A wszystko zarejestrowali młodzi dziennikarze z kółka dziennikarskiego prowadzonego w Klubie przez Sabinę Mostek, na co dzień dziennikarki raciborskiej telewizji.

- reklama -
Klub prowadzony jest przez Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń". Co roku, mniej więcej pod koniec roku szkolnego, organizuje Dzień Otwarty. – Ja tutaj złapałem wiatr w żagle. Nawet rapować i pisać własne teksty się nauczyłem! – Darek Benek od razu łapie za mikrofon, żeby nie być gołosłownym. "Strefa to prawie nasz drugi dom, jak się coś dzieje to zawsze przy nas są…". Odwiedza "Strefę" od kilku lat, z nim przychodzi też rodzeństwo. – Bo tak to już jest, że przychodzą tu nieraz całe rodziny. Najpierw stałymi bywalcami jest np. starsze rodzeństwo, ale klub szybko tym "drugim domem" staje się też dla młodszych – mówi Krzysztof Karcz, wychowawca w "Strefie".

Dzieci pani Beaty Kicja klub odwiedzają regularnie. – Cieszę się, bo tu mają czas zorganizowany, nie włóczą się, nie łobuzują – mówi. – Nie wiem kiedy ten czas tak uciekł! Mój najstarszy zaczął tu chodzić jako mały synek, a teraz proszę, już kawaler! Ale do "Strefy" dalej chodzi! – dodaje.

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Wychowankowie "Strefy" pochwalili się swoimi talentami

Nie ma tygodnia, aby w Klubie dla Młodzieży "Strefa" nie działo się coś interesującego. Tym razem na świetny pomysł wpadli sami bywalcy klubu, którzy postanowili zorganizować prawdziwy "talent show" (zdjęcia)


Generacja Lunatyków wystąpiła w Klubie "Strefa"

– Rap to muzyka życia, to coś prawdziwego. Jeśli ktoś go uprawia, tylko dlatego, że taka jest moda, bo chce się komuś  przypodobać, to nigdy nie będzie to dobre – Generacja Lunatyków wystąpiła w Klubie dla Młodzieży Strefa.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here