Wodzisławskie starostwo Liderem Cyfrowej Administracji

0

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. już po raz drugi zostało nagrodzone za podejmowanie aktywnych i skutecznych działań na rzecz rozwoju cyfrowego.

W tegorocznej edycji nagrody o statuetkę Złotej Małpy wodzisławskie starostwo zwyciężyło w kategorii Lider Cyfrowej Administracji, w której nagrody są przyznane odrębnie gminom miejskim, miejsko-wiejskim, wiejskim i powiatom ziemskim. Jury konkursu powołane przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oceniało skuteczność, kompleksowość i innowacyjność działań samorządów m.in. w takich obszarach, jak: kontakty online z mieszkańcami, modernizacja urzędu, edukacja cyfrowa, teleinformatyka w ochronie zdrowia, czy cyfrowa szkoła.

- reklama -

 

Rozstrzygnięcie konkursu i uroczystość wręczenia nagród miały miejsce 19 czerwca br. podczas 17. konferencji Miasta w Internecie. Nagrodę z rąk ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego odebrał starosta Tadeusz Skatuła, który podkreślił, że dostrzeżenie i docenienie naszego powiatu przez profesjonalne jury i to w najbardziej prestiżowym konkursie z zakresu e-administracji w Polsce jest wielkim wyróżnieniem.

Choć jestem daleki od popadania w euforię jeśli idzie o stan informatyzacji naszych urzędów widziany z perspektywy mieszkańca chcącego co raz więcej spraw załatwić online, to jednak muszę przyznać, że w naszym starostwie robimy wiele, aby tym oczekiwaniom sprostać. I chodzi nie tylko o liczbę, tempo czy jakość załatwiania spraw poprzez Internet, ale też o dotarcie do mieszkańców z informacją o naszej działalności – powiedział Tadeusz Skatuła.

 

 

Deklarował też, że otrzymana nagroda jeszcze bardziej zmobilizuje urzędników wodzisławskiego starostwa: – Ta nagroda jest dla nas zachętą, aby tytuł Lidera Administracji Cyfrowej, jaki otrzymaliśmy, w jeszcze większym stopniu wypełnić należytą treścią ka zadowoleniu naszych partnerów.

 

publ. Marta Rajchel

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here