Raciborzanin Mistrzem Polski Juniorów w triathlonie

0

Tomasz Brembor został Mistrzem Polski juniorów w triathlonie (zdjęcia). Na zawodach w Suszu tegoroczny absolwent ZSOMS w Raciborzu wytrzymał presję głównego faworyta i w pięknym stylu sięgnął po złoty medal.

Tomasz Brembor, niedawny uczestnik Mistrzostw Europy w Turcji w gronie seniorów został sklasyfikowany na wysokim – 7 miejscu. W niedzielę wziął natomiast udział w Mistrzostwach Polski Juniorów w triathlonie. – Tomek dobrze wyszedł z wody, po pierwszej konkurencji znalazł się w czołowej grupie czternastu zawodników. Byłem pewien, że w dalszej części zawodów wszystko potoczy się już tak jak sobie zakładaliśmy – informuje trener Michał Szłapka.

- reklama -

 

 

Jazdę na rowerze mimo wielu prób ucieczek, czołówka ukończyła w jednej grupie, dopiero w biegu Tomasz Brembor zdominował rywali i jako pierwszy minął linie mety. Na zawodach w Suszu poza konkursem z raciborskiej SMS startował także Jan Pacan. Przygotowujący się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Rawie Mazowieckiej (z dużymi szansami na medal) zawodnik zaprezentował się z jak najlepszej strony. W gronie juniorów ukończył zawody na 10 miejscu, a wśród seniorów był 21. Z zawodników AZS AWK Katowice, klubu, który ściśle współpracuje z ZSOMS Racibórz wielki sukces zanotował Adam Głogowski; trzeci w seniorach i drugi w kategorii do lat 23. W rywalizacji młodzieżowej pań Agata Litwin wywalczyła brązowy medal, a  Mariola Krzemińska zajęła 4 miejsce.

/zsoms/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here