RAFAKO: Chińczycy wycofują skargę ws. Jaworzna

1

Rosną szanse na zawarcie kontraktu między wykonawcą – konsorcjum Rafako – Mostostal-Warszawa i inwestorem – Tauron Wytwarzanie na budowę bloku Elektrowni Jaworzno (III). Chińskie konsorcjum wycofało sądową skargę.
Chińczycy z konsorcjum CNEEC/Covec, którzy bezskutecznie starali się o zwycięstwo w przetargu na budowę bloku Elektrowni Jaworzno (III) wycofali złożoną do Sądu Okręgowego w Katowicach skargę na wyrok Krajowej Izby Odwoławczej, która uznała roszczenia strony chińskiej za bezzasadne. Skarga dotyczyła wyników przetargu na budowę bloku w Elektrowni Jaworzno (III).

 Wycofanie chińskiej skargi zwiększa szanse na podpisanie kontraktu między zwycięskim raciborsko – warszawskim konsorcjum i inwestorem – Tauron Wytwarzanie (fot. Petr Štefek).

- reklama -
Przypomnijmy, w ogłoszonym przez Tauron Wytwarzanie przetargu zwyciężyła warta 5,41 mld zł (brutto) oferta konsorcjum RAFAKO – Mostostal Warszawa. Wśród przegranych znalazło się konsorcjum CNEEC/Covec, którego oferta była najtańszą, jednakże została odrzucona przez zamawiającego (Tauron Wytwarzanie) ze względu na uchybienia formalne. O sprawie informuje portal wnp.pl.

/żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

RAFAKO SA: powołanie rady nadzorczej na VII kadencję

21 czerwca Zwyczajne Walne Zgromadzenie RAFAKO podjęło uchwałę o ustaleniu liczby członków Rady Nadzorczej na 7 osób. Jednocześnie nie udzielono absolutorium za 2012 rok W. Różackiemu, D. Karwackiemu i B. Kawałko.

Powiat też chce bronić opolskiej inwestycji dla Rafako

Radni powiatu raciborskiego, podobnie jak wcześniej radni miejscy, zamierzają przyłączyć się do protestu samorządów woj. opolskiego w sprawie zaniechania rozbudowy Elektrowni Opole, bardzo ważnej inwestycji dla Rafako.

PiS blokowało drogę, aby poprzeć budowę bloków w Opolu

Akcja obywatelska "Tak dla Elektrowni – Tak dla Śląska" zorganizowała protest w podopolskich Czarnowąsach. W blokadzie drogi wzięli udział lokalni działacze samorządowi, związkowcy oraz parlamentarzyści, w tym PiS.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here