T. Kusy: Czy kablówka Vectry to jedyny wybór?

2

Kilkanaście tygodni temu skończyło się analogowe odbieranie telewizji. Przy okazji przejścia na cyfrę mieszkańcy bloków skarżą się na praktyki zarządców, uniemożliwiające dokonanie wyboru i skazujące na  monopolistę.

Zgodnie z obowiązującą ustawą, zarządcy nieruchomości wielorodzinnych są zobowiązani zagwarantować mieszkańcom dostęp do odbioru telewizyjnego określonej ilości kanałów ogólnodostępnych. Tymczasem mieszkańcy z ul. Drzymały otrzymali pisma, w których zaproponowano im podłączenie się do kablówki Vectry w różnych wariantach. Problem w tym, że podstawowy, bezpłatny wariant zakłada pięć programów telewizyjnych, w tym tak "egzotyczne" jak Mango24. Jak twierdzi Tomasz Kusy (który dziś w tej sprawie interpelował na sesji rady miasta), przy okazji przejścia z nadawania analogowego na telewizję cyfrową, obowiązujące prawo zagwarantowało bezpłatny odbiór przynajmniej siedmiu kanałów, zwłaszcza podstawowych polskich, jak TVN, Polsat, o TVP nie wspominając.

- reklama -

Prezydent Lenk przyznał, iż problem zna. Skargi docierały do niego już wcześniej,od większej liczby raciborzan, nie tylko z Drzymały. – Sprawdzę, czy obowiązek zarządcy dostarczenia bezpłatnie określonej ilości kanałów jest respektowany – obiecał.

 

Paweł Strzelczyk

 

 —————————————————-

 

patrz także:

 

Prawdziwą szkołą przetrwania okazała się ostatnia przed wakacjami sesja rady miasta. Po 6,5 godzinach samorządowego maratonu na sali pozostało zaledwie 11 najtwardszych spośród 23 wybrańców ludu.
 
 
 

Ponad godzinę trwała dyskusja nad zatwierdzeniem wykonania budżetu za 2012 r. W jej trakcie m.in. T. Wojnar odpytał opozycję z makroekonomii, zaś jeden z radnych dowiedział się, że jego poczynania są bacznie obserwowane.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. Vectra, tak jak i nasza kablówka, to bnda złodzieji

  2. vera

    vectra to zdzierstwo i hołota. Nie wiem dlaczego raciborzanie to kupują.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here