Kartka z kalendarza – Dziś świętujemy Dzień Psa

1

Idea świętowania dnia Psa powstała w 2007 roku, a jej celem jest nieco bardziej przyjazne spojrzenie na naszego czworonoga, podziękowanie mu za przyjaźń, wierność i opiekę

To dosyć nowe święto powstałe z inicjatywy czasopisma "Przyjaciel Pies" w 2007 roku. Po co takie święto zapyta wielu z was? Ano po to, żeby oddać hołd najlepszemu przyjacielowi człowieka, a przy okazji promować akcje, których celem jest ratowanie psów potrzebujących i bezdomnych. To my ludzie jesteśmy dla nich największym zagrożeniem. kochamy, kiedy są małe i śliczne, ale kiedy pies staje się ciężarem na przykład podczas urlopu, nie mamy skrupułów przez wywiezieniem go do lasu. Jeszcze gorzej, kiedy czworonóg trafi w ręce kata, który czerpie przyjemność ze znęcania się nad biednym zwierzakiem.

- reklama -

 

Mówiąc o oddawaniu hołdu nie mam tu na myśli czczenia psa jak to robiono w czasach starożytnego Egiptu. Wystarczy pokazać, że zwierzę jest przez nas kochane, znaleźć czas na długi spacer i pieszczoty, podarować smakowitą kość. Uwierzcie, pies się wam odwdzięczy z nawiązką!

 

Marta Rajchel

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here