Przedstawiciele European Garden Heritage Network w Rudach

0

Do European Garden Heritage należy 150 parków i ogrodów z Europy. Do zrzeszenia zamierzają przystąpić również zarządcy przyklasztornego parku w Rudach Raciborskich.

27 czerwca z okazji zorganizowanej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym międzynarodowej konferencji „Parki i ogrody w kontekście trwałego rozwoju regionów” grupa uczestników wzięła udział w sesji terenowej przeprowadzonej w przyklasztornym parku oraz w budynku opactwa w Rudach Raciborskich. Pod przewodnictwem ks. Jana Rośka prelegenci oraz goście konferencji zwiedzili część parku oraz mieli okazję zobaczyć zbiory muzealne zgromadzone w pocysterskim pałacu. Jedną z największych atrakcji była prezentacja planowanego ogrodu biblijnego, który ma powstać w pałacowym wirydarzu. Przedstawiciele European Garden Heritage Network odwiedzili również gospodarstwo szkółkarskie prowadzone przez Nadleśnictwo Rudy Raciborskie, gdzie o prowadzonych pracach opowiedział dr. inż. Kazimierz Szabla, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.

Przedstawiciele European Garden Heritage z zainteresowaniem przysłuchiwali się planom stworzenia w Rudach parku biblijnego.
Zarządcy przyklasztornego parku w Rudach Raciborskich wraz z takimi instytucjami jak Śląski Ogród Botaniczny, Park Zamkowy w Pszczynie czy też park Góry Zamkowej w Cieszynie są zainteresowani członkostwem w Europejskiej Sieci Dziedzictwa Ogrodów (European Garden Heritage Network). Przystąpienie do Sieci daje możliwość utworzenia oferty turystycznej parków i ogrodów na Śląsku, wypracowania standardów prowadzonej edukacji przyrodniczej i ekologicznej, a także promowania na arenie nie tylko regionu, ale całej Europy zrzeszonych instytucji. Do EGHN należy 150 parków i ogrodów z 10 krajów Starego Kontynentu (m.in. Anglii, Francji i Niemiec), które od 10 lat budują prestiżową markę Sieci.

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

- reklama -

Wąskotorówką z Kuźni do Rybnika i Gliwic? Wyraź swą opinię

Jest szansa, że za jakiś czas gmina Kuźnia Raciborska uzyska połączenie kolejką wąskotorową i nowoczesnym szynobusem z Rybnikiem oraz Gliwicami. Na razie zbierane są opinie mieszkańców regionu na ten temat.

W Rudach vectra uderzyła w drzewo, pasażer w szpitalu

Raciborscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 28 czerwca w Rudach przy ulicy Kozielskiej. 19-letni kierowca opla stracił panowanie nad pojazdem, przeciął chodnik i uderzył w drzewo.

Kolejka z Rud na znaczku i pocztówce Poczty Polskiej

Poczta Polska wprowadziła do obiegu pamiątkową kartkę oraz znaczek z wizerunkiem lokomotywy i wagonu kolei wąskotorowej w Rudach. 29 i 30 czerwca można przejechać się uwiecznionym na pocztówce zabytkowym wagonem.

Teatr ognia i tańca zwieńczył rudzką Industriadę [WIDEO]

Mistrzostwa w jeździe drezyną, turniej gry w boule, przejażdżki kolejką oraz pokaz ognia i tańca, to niektóre z atrakcji, jakie czekały na turystów 8 czerwca na terenie Kolejki Wąskotorowej w Rudach. Zobacz zdjęcia z imprezy.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

———————————————————————————————————————

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here