Bezrobocie spada. 20% bezrobotnych nie skończyło 25 lat

Letnie miesiące sprzyjają spadkowi bezrobocia w regionie. W czerwcu liczba zarejestrowanych bezrobotnych zmalała o ponad setkę. Niemalże co piąty bezrobotny nie ukończył 25 roku życia.
Na koniec czerwca w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 3,1 tys. osób, w tym 1842 kobiety. W porównaniu z majem, liczba bezrobotnych zmalała o 110 osób. Niemalże 20 proc. osób bezrobotnych nie ukończyło 25 roku życia. Jeszcze gorzej jest wśród osób po pięćdziesiątce – co czwarty bezrobotny należy właśnie do tej grupy wiekowej.

Poniżej przedstawiamy zestawienie liczby osób bezrobotnych w poszczególnych gminach powiatu raciborskiego:
– Racibórz – 1777,
– Kornowac – 111,
– Krzanowice – 128,
– Krzyżanowice – 277,
– Kuźnia Raciborska – 353,
– Nędza – 176,
– Pietrowice Wielkie – 141.

- reklama -

– W omawiany okresie zgłoszone były 134 oferty pracy. Najczęściej na następujące stanowiska: kasjer-sprzedawca, kierowca samochodu ciężarowego ( C+E), kucharz, kelner – barman , monter sieci ciepłowniczych i instalacji sanitarnych, brukarz, stolarz, pracownik gospodarczy dla osób niepełnosprawnych. Stopa bezrobocia w powiecie raciborskim na koniec maja br. wynosi 8,9 proc. – informuje Kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej w Powiatowym Urzędzie Pracy w Raciborzu Urszula Lebek.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

W maju spadło bezrobocie, jedna z firm szykuje zwolnienia

3210 osób było zarejestrowanych pod koniec maja w Powiatowym Urzędzie Pracy. W porównaniu do kwietnia to o 143 osoby mniej. Stopa bezrobocia w powiecie raciborskim na koniec kwietnia wyniosła 9,3%.

Wysokie bezrobocie? W innych miastach jest gorzej

– Sytuacja na rynku pracy w powiecie raciborskim nie jest najgorsza w porównaniu z innymi regionami – uważa dyrektor PUP . Mirosław Ruszkiewicz mówił radnym powiatowym o działaniach mających na celu zmniejszenie bezrobocia.

"Przychodzą w roboczym ubraniu, mówią że malują mieszkanie"

30-40% bezrobotnych rejestruje się tylko dla składki zdrowotnej, nie będąc zainteresowanym podjęciem pracy – informuje szef PUP. Radnego Plurę interesuje, czy urząd ma sposoby na wyłapywanie wyłudzających świadczenia.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

———————————————————————————————————————

- reklama -

3 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here