Rafał Bugdol z SMS mistrzem Europy w sztafecie

Rewelacyjnie rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Juniorów w Poznaniu dla pływaków Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Rafał Bugdol wywalczył złoty medal w sztafecie 4×100 metrów stylem dowolnym.

Reprezentant raciborskiej SMS płynący na drugiej zmianie wspólnie z  Janem Holubem, Maciejem Falacińskim i Sebastianem Szczepańskim w walce o złoto wyprzedzili drużyny Rosji i Niemiec. Polacy uzyskali czas 3:21,71. Zgodnie z regulaminem wszyscy nasi medaliści uzyskują automatycznie nominację na Mistrzostwa Świata w Dubaju. Oznacza to, ze SMS Racibórz będzie miał na tych zawodach aż dwóch swoich reprezentantów. Oprócz Krzysztofa Tokarskiego na Bliski Wschód pojedzie również Rafał Bugdol!  Mistrz Europy startował dziś także indywidualnie. Na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym Rafał Bugdol w eliminacjach poprawił „życiówkę” wynikiem  57.61 sek. i awansował do półfinału w którym w tym samym czasie zajął ostatecznie 15 miejsce. Sztuka ta nie udała się natomiast Wojciechowi Gabryszowi, który z czasem 59.12 sek.  uplasował się na dalszej pozycji. W pierwszym dniu pływackich Mistrzostw Europy Juniorów w Poznaniu wystąpiła także Angelika Wikieł. W wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym uzyskała  czas 34.74 sek. Wynik ten niestety nie dał jej awansu do półfinału. Jutro kolejny dzień mistrzostw i kolejne starty pływaków SMS Racibórz. Relację na żywo z zawodów można oglądać na stronie www.omegatiming.pl.