Krzysztof Tokarski tuż za podium na ME w Poznaniu

0

– To pierwszy start Krzysztofa na Mistrzostwach Europy i jego IV miejsce to z pewnością spory sukces, choć sam zawodnik w tej chwili może czuć pewien niedosyt – ocenia start Krzysztofa Tokarskiego Ewa Lewandowska.

Krzysztof Tokarski zajął  czwarte miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów w pływaniu. Reprezentant Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, który  12 lipca obchodził swoje 17 urodziny, w finałowym wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym finiszował tuż za reprezentantami Szwecji, Słowenii i Rosji. Podopieczny trener Marii Gawliczek uzyskał czas 0.28.29, zaledwie o 0,01 sek. gorszy od rekordu życiowego i własnego rekordu Polski. W eliminacjach i półfinale Tokarski miał trzeci i drugi wynik, w decydującym wyścigu do medalu zabrakło bardzo niewiele.

- reklama -

– Na tę chwilę Krzysiu popłynął praktycznie na maksimum możliwości – tłumaczy trener Maria Gawliczek.  – To pierwszy start Krzysztofa na Mistrzostwach Europy i jego IV miejsce to z pewnością spory sukces, choć sam zawodnik w tej chwili może czuć pewien niedosyt. Krzysztof potwierdził na ME, że ma ogromny potencjał i możliwości. Zabrakło trochę doświadczenia. W przyszłym roku będzie okazja do rewanżu – dodaje odpowiedzialna w ZSOMS za organizację szkolenia  Ewa Lewandowska.

 

Przed południem w eliminacjach na 200 metrów stylem grzbietowym ze zmiennym szczęściem startowali pozostali pływacy raciborskiej SMS, Rafał Bugdol i Wojciech Gabrysz. Rafał  z wynikiem 2:07:87 zajął 24 miejsce i zakończył swoją przygodę na tym dystansie.

Do półfinału zakwalifikował się za to Wojciech Gabrysz. Jego wynik 2:05.36 sek. był 14 czasem eliminacji. W półfinale Wojtek popłynął na podobnym poziomie i ostatecznie zajął 15 miejsce(2:05.69 sek.) Ze startu Gabrysza nie krył zadowolenia jego trener Rafał Bałys. – Wojtek nieźle dziś pływał, ale na pewno stać  go na jeszcze więcej – kończy szkoleniowiec. Dzisiaj (13.07.2013) czwarty dzień mistrzostw, oczywiście z udziałem pływaków SMS Racibórz.

publ. /żet/
——————————————————————————————————————–
Polecamy również:

Udany start Dawida Żebrowskiego w Doniecku

– Chłopak jest rok młodszy od swoich rywali. Do Doniecka pojechał przede wszystkim po naukę i zebranie doświadczeń – mówi trener Dawida Żebrowskiego Karol Szynol. Dawid świetnie zaprezentował się na zawodach w Doniecku…

Starty uczniów SMS Racibórz w drugim dniu ME w Poznaniu

Tomasz Kurtok był pierwszym reprezentantem Szkoły Mistrzostwa Sportowego, który startował w drugim dniu pływackich Mistrzostw Europy Juniorów w Poznaniu. W wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym  uzyskał czas 2:04.14 sek. 

Rafał Bugdol z SMS mistrzem Europy w sztafecie

Rewelacyjnie rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Juniorów w Poznaniu dla pływaków Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Rafał Bugdol wywalczył złoty medal w sztafecie 4×100 metrów stylem dowolnym.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here