Krótko o pomysłach na centrum Raciborza [WIDEO]

Obywatelski Plan Rewitalizacji Centrum Raciborza dobiegł końca. Koncepcje zostały wypracowane. Czy doczekają się realizacji? Zachęcamy do obejrzenia filmu wideo, w którym autorzy i koordynatorzy projektu dokonują jego podsumowania.

Współautorzy i koordynatorzy Obywatelskiego Planu Rewitalizacji Centrum Racibórz Piotr Dominiak, Justyna Szyndler, Dawid Wacławczyk oraz Leszek Szczasny podsumowują projekt ożywienia Raciborza i pomysłów na centrum miasta, które dzięki niemu powstały.

- reklama -

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Racibórz na kolanach. Niektórzy chcą, aby odzyskał blask

Dyskusja nad Obywatelskim Planem Rewitalizacji Centrum Raciborza rozpaliła przybyłych na spotkanie raciborzan, którzy od słowa do słowa doszli do jednego – aby Racibórz się zmienił, musi zmienić się władza.

Władza nie ma pomysłu na centrum miasta?

Obywatelski Plan Rewitalizacji Centrum Miasta spotkał się ze sceptycznym podejściem władz miasta. – Muszę mieć logiczny ciąg zdarzeń, bo inaczej po dwóch latach ludzie oskarżą mnie o defraudację pieniędzy! – argumentował M. Lenk.

Ożywiamy Racibórz: ulica Długa do poprawki [WIDEO]

Powstaje plan rewitalizacji ulicy Długiej w Raciborzu. Mieszkańcy miasta, lokalni aktywiści, studenci i wykładowcy Politechniki Gliwickiej spotkali aby wypracować spójną koncepcję rewitalizacji Długiej – WIDEO.

Plac Długosza na miarę naszych możliwości

Nie galeria handlowa, nie zrekonstruowana XIX – wieczna zabudowa mieszkaniowa, nie parking samochodowy, ale "raciborski Central Park" – tego chcą raciborzanie uczestniczący w debatach RSS NaM.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

8 KOMENTARZE

 1. Myślałem, że nazwa Nasze Miasto ma oznaczać, że miasto jest nas wszystkich, wspólne, a tymczasem z filmu pośrednio wynika, że Nasze Miasto oznacza miasto pana Wacławczyka i jego paru kolegów określających się mianem artystów. Ludzie generalnie nie zaangażowali się w ten projekt i marzenia, mrzonki, chciejstwa i ułudy towarzystwa z pubu okazały się być „obywatelskim planem rewitalizacji centrum”. Szczasny: ul. Długa i pl. Ofki już nie miejsca handlowe, a przestrzeń dla artystów i społeczników; Wacławczyk: Rynek dla imprez, artsytów, domów kultury itp itd itp.; p. Szyndler: Pl. Długosza przestrzeń rekreacji, kultury, sztuki etc.; Dominiak: Dworzec to m.in. miejsce wystawowe, przestrzeń dla biznesu, społeczników i artystów. Panie i Panowie, Racibórz to nie Kraków. Gdzie ci wszyscy artyści, społecznicy, kulturalnicy, lokalni tfurcy? Otrząśnijcie się! Racibórz ma być dla wszystkich, a nie tylko dla was i waszych znajomych. Więcej pragmatycznego myślenia skoro chcecie rządzić tym miastem. Poza tym gdyby chcieć zrealizować to wszystko, to przez 4 lata kolejne budżety w całości, odliczając wydatki konieczne, należałoby poświęcić tylko na rewitalizację centrum. Jest na to zgoda społeczna? Wątpię.

 2. a[color=#ff0000] w co angazuja sie … RACIBORZANIE[/color] ?
  W … klikanie [ewentuaalnie].
  Co do ,,ocen stanowiska NAM-owcow,, masz duzo racji . Ale Im sie chce chociaz chciec. Lepsze ,,to,, niz rzekome , urzedowo-miejskie, wielo,,LETNIE strategie,, …
  Reszta do dyskusji .Przy urnach …[ ? ]

 3. Filmik fajnie zrobiony ale pomysły na centrum znane od dawna. Mozna by rzec: NIC NOWEGO. Jedyna zasługa koordynatorów projektu, to zebranie do kupy rzeczy które praktycznie od wielu lat pojawiają się w prasie, samorządzie, w różnych dyskusjach. Dziś NaM ogłasza je jako „obywatelskie” lub własne. Poza tym droga ta zabawa w społeczeńśtwo obywatelskie. 50 tysiaków przy tak nikłym zainteresowaniu by stare kotlety mogły się nazywać obywatelskimi…

 4. Bądzcie realistami, z czego ci wszyscy artysci sie wyzywia? Zagraniczne firmy juz rozpoczely podroz po Polsce i szukaja nowych miejsc poza drogimi stolicami wojewodztw. Do Raciborza trzeba sciągnąć firmy zarabiające pieniadze.
  Do miasta nalezy sciagnac investora ktory wybuduje tu biurowce sredniego rozmiaru (min. 4-5 pietrowe w ścislym centrum), ktore mogą stać się siedzibą dla roznych firm od call-center po R&D.
  Tacy pracodawcy automatycznie stworzą nowe miejsca pracy w innych branżach, bo ich pracownicy lubią wychodzić na obiad do restauracji…
  Do tego jeden podstawowy warunek: Budujesz w centrum, musisz zapewnic miejsca parkingowe, kazdy nowy budynek musi miec parking pietrowy.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here