Schizofrenia na schodach biblioteki [WIDEO]

0

W ramach Letniego Teatru Na Schodach wszyscy mieszkańcy Raciborza i okolic będą mieli okazję obejrzeć spektakl "Cuerpo" w wykonaniu rydułtowskiego Jeger Theatre. 26 lipca o godz. 21:00 na schodach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu (ul. Kasprowicz 12) odbędzie się spektakl Cuerpo w wykonaniu grupy teatralnej tańca współczesnego Jeger Theatre. Spektakl odbędzie się w ramach cyklu Letni Teatr na Schodach.

- reklama -
"Cuerpo" to studium nad schizofreniczną osobowością dojrzałej, silnej kobiety. Kim jest? Czym jest jej ciało? Jak funkcjonuje, kiedy poddane jest dyktaturze zagubionego umysłu? Czy to tylko chaotyczność i brak kontroli? Czy ze zniewolenia chorobą psychiczną można wydobyć piękno kobiecego ruchu, ciała. Czy niesie to ze sobą tylko brzydotę cielesną i upokorzenie? A może fizyczność to tylko okładka psychotycznych zburzeń… Spektakl ukazuje relacje jakie zachodzą pomiędzy główną bohaterką a jej najbliższymi próbującymi podjąć z nią dialog, wskazać granicę pomiędzy jej dwoma światami i uzyskać do niej dostęp, aby wreszcie wyciągnąć pomocną dłoń…

Jeger Theatre – powstały w 2011 roku z inicjatywy Aleksandra Sobali teatr tańca współczesnego, działający przy Rydułtowskim Centrum Kultury. W swoim gronie skupia on artystów w różnych wieku oraz o różnym stopniu doświadczenia tanecznego/ruchowego, których łączy wspólna chęć artystycznego wyrazu poprzez poetykę tańca współczesnego.

publ. /żet/
fot.(mini): jegertheatre.blogspot.com
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Ile tygodniowo mają pracować nauczyciele w Raciborzu?

Starostwo zbiera opinie, ile ma wynosić tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć nauczycieli, pedagogów, psychologów, etc. zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych podległych powiatowi.

Azjatyckie lato z Biblioteką: wycieczka do opolskiego ZOO

Przemierzali już stepy Mongolii, tajemniczy Iran i Irak, zdobyli górę Ararat a wczoraj stanęli oko w oko z dziką zwierzyną – uczestnicy „Azjatyckiego Lata z biblioteką” odwiedzili opolski Ogród Zoologiczny [FOTO].

"Późna miłość. Rzym wg Marka". M.Rapnicki zakochany w Rzymie

– Jak to jest: zakochać się w tym wieku? – zapytał Michał Fita Marka Rapnickiego podczas promocji książki "Późna miłość. Rzym według Marka" w D.K. "Strzecha" (zdjęcia).

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here