Pierwsza gorąca relacja z busowej wyprawy na Bałkany

4

Grupa studentów zrzeszonych w "Szerokim Horyzoncie" wyruszyła 19 lipca na ekscytującą wyprawę na Bałkany! Nie dali nam długo czekać i już dziś zamieszczamy pierwszą, świeżutką relację! Wyprawa na Bałkany – zobacz zdjęcia

Pierwsze dwa dni za nami wyruszyliśmy w piątek 19.07.2013 z małym poślizgiem półtorej godziny z Krakowa zabierając po drodze Tripowiczów z Katowic, Zawiercia, Jastrzębia i Raciborza.

- reklama -

 

W trakcie entuzjastycznej podróży do Wenecji zatrzymaliśmy się na krótkie zwiedzanie Wiednia. Podczas podróży przemierzając miasta spotykamy się z miłym nastawieniem ludzi machających nam i życzących powodzenia.

 

Po dwunastogodzinnej podróży dojeżdżamy do Wenecji. Na początku przerażeni stanem mostu łączącego wyspę z lądem i niemiłym zapachem glonów podkręcamy atmosferę ekstremalną przejażdżką Wenecką taksówką. Pełni pozytywnych emocji docieramy do Piazza San Marco. Zwiedzamy tam plac Św. Marka wraz z dużą ilością zabytków dookoła. Zmęczeni zwiedzaniem postanawiamy wrócić pieszo do samochodu. Droga do parkingu przypomina labirynt. W mieście jest niesamowita ilość budynków, mostów i wąskich uliczek. Pozytywnie zaskoczeni przyjaznym nastawieniem tubylców, z ich pomocą docieramy do parkingu i udajemy się do Triestu.

 

Jadąc na nocleg do Triestu wzdłuż wybrzeża Adriatyku podziwiamy zachód słońca. Na miejscu udajemy się na nocne zwiedzanie miasta oraz w na poszukiwanie plaży na nocleg. Niestety szybko okazało się że okoliczne plaże nie są nam pisane ponieważ w większości składają się z portów.

 

Postanawiamy poszukać noclegów w pobliskim mieście Muggia, bez problemowo znajdujemy miejsce na parkingu przy porcie, gdzie miło spędzamy wieczór przy grillu i kosztowaniu miejscowych trunków.

 

Wypoczęci udajemy się w kierunku Chorwacji by zwiedzić słynący z przepięknych krajobrazów Park Jezior Plitwickich.  

 

Publ. Marta Rajchel

Wyprawa busem na Bałkany – zobacz więcej zdjęć

 

 

Wyprawie patronują:

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

4 KOMENTARZE

 1. siara

  ale obciach. Garstka dzieciaków pojechała na wakacje i to ma być wydarzenie? W dzisiejszych czasach taki wyjazd to jak zakupy w Tesco. Wyzwanie dla najtwardszych. Obciachowa młodzież.

 2. Qba

  siarom jest pisanie takich beznadziejnych komentarzy:P

 3. ojej

  Eee siara Ty patrz i ucz się. A może do kurortu typu Egipt tam będziesz zadowolony bo zapodają Ci śniadanko na czas.

 4. heh

  Przecież to od razu widać, że ten siara to jakiś staruch w ciele młodego czlowieka. Seidzi na fb całymi dniami i zazdrości innym ciekawości i odwagi.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here