Letnia Uniwersjada. Srebro dla studenta PWSZ w Raciborzu

W tym roku Letnia Uniwersjada odbyła się po raz 27. Jej gospodarzem była Rosja. Do rywalizacji stanęło 170 delegacji z różnych krajów. Wśród zawodników nie zabrakło studentów PWSZ w Raciborzu.

27. Letnia Uniwersjada odbyła się w mieście Kazań w Rosji. Zawody te od samego podczątku organizowane są pod egidą Międzynarodowej Federacji Sportu Uniwersyteckiego. W tym roku 170 reprezentacji z różnych krajów zmierzyło się ze sobą w 27 dyscyplinach. Wśród nich były między innymi koszykówka, boks, judo, zapasy, badminton, lekkoatletyka, tenis stołowy, tenis ziemny, strzelectwo, piłka nożna, wioślarstwo i siatkówka.

Do udziału w tych prestiżowych zawodach zakwalifikowało się także trzech studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Polskę w zapasach reprezentowali Arkadiusz Szeja oraz Grzegorz Wanke. Nie stanęli oni jednak na żadnym stopniu podium. Dobrze spisał się natomiast Grzegorz Łomacz, także student PWSZ w Raciborzu. Grzegorz wraz ze swoją drużyną wywalczył srebrny medal w siatkówce.

W klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce zajęła Rosja – 155 złotych, 75 srebrnych, 62 brązowe (w sumie 292), drugie Chiny – 26-29-22 (77), a trzecie Japonia – 24-28-32 (84). Polska uplasowała się na 12. pozycji. Polscy studenci-sportowcy zdobyli 5 złotych, 9 srebrnych oraz 16 brązowych medali.