Studenci z „Projektora” w Rudniku

2

– Zdobywam doświadczenie cenniejsze niż na obowiązkowych praktykach – mówią studenci, którzy decydują się wolontariacko realizować zajęcia z dziećmi w różnych zakątkach kraju. Do końca lipca będą pracować w Rudniku.

„PROJEKTOR – wolontariat studencki” to przestrzeń dla twórczego działania, miejsce, w którym swoją energię i zainteresowania studenci mogą przekształcić w kreatywne projekty edukacyjne. PROJEKTOR zmienia na lepsze przyszłość wielu dzieci mieszkających na wsi oraz tych z mniejszych miejscowości.

- reklama -

– Studenci biorący udział w programie docierają do nich, dzielą się z nimi swoją wiedzą, przekazują pozytywne wzorce, własnym przykładem zachęcają do rozwoju, pokazują, że warto mieć pasje, warto się starać – mówi Anna Grabowska, regionalny koordynator programu. Dziś odwiedza gminę i ocenia efekty zajęć. – Monitorujemy czy dzieci są zadowolone, czy coś wyniosły z zajęć – dodaje koordynatorka. – Dzieci długo wspominają studentów. Nawet dziś dziewczynki z Rudnika biorące udział w programie napisały na Facebooku pochlebną opinię na temat zajęć.

Studenci realizują w pracy z dziećmi i młodzieżą przeróżne projekty. Do Rudnika przyjechali studenci z Warszawy i uczą np. jak stworzyć własną grę komputerową. Ale są też gry i zabawy. Ola Pagórska właśnie skończyła psychologię, ale w PROJEKTORZE działa już od drugiego roku studiów. – Zajęcia z dziećmi pozwalają trenować zdobyte na studiach umiejętności. To dla nas naprawdę fajna forma spędzenia wakacji. Fascynujące jest to, że możemy przekazywać najmłodszym swoją wiedzę. Zamiast nudzić się w wakacje w domu mogą na zajęciach dowiedzieć się czegoś naprawdę ciekawego – mówi wolontariuszka.

W zajęciach PROJEKTORA bierze udział od kilkunastu do kilkudziesięciu młodych uczestników. Przed Rudnikiem studenci pracowali też z dziećmi w Szonowicach i Brzeźnicy. Do gminy przyjeżdżają któryś rok z kolei.  – Bardzo chętnie tu przyjeżdżają, chwalą sobie warunki, nie chodzą głodni, to dla nich bardzo miłe wakacje! – podkreśla koordynatorka Anna Grabowska.  

10-letnia Sandra Kołacz bardzo się cieszy z ciekawych zajęć. – W domu bardzo by się nam nudziło. A tak możemy zagrać w piłkę, albo w różne inne gry, których wcześniej  nie znałam – mówi.

„PROJEKTOR – wolontariat studencki” realizowany jest przez Fundację Rozwoju Wolontariatu i finansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Działa w Polsce od kilku lat, rocznie realizuje kilka tysięcy projektów.

 

SaM

 

publ. /ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. ojoj

    Biedni studenci. Akurat Rudnik im przypadł. Juz mnie ciekawie nie mogli trafić.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here