Starostwo zachęca do uczczenia rocznicy Powstania

0

Starostwo Powiatowe w Raciborzu informuje o zainicjowanej przez katowicki Instytut Pamięci Narodowej akcji nadania obchodom 69. rocznicy Powstania Warszawskiego szczególnego charakteru.
– Informujemy, że Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach zainicjował akcję nadania obchodom 69. rocznicy Powstania Warszawskiego szczególnego charakteru – czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Raciborzu.

IPN nawołuje, by w rocznicę godziny "W" tj. dnia 1 sierpnia br. o godzinie 17.00, na minutę zamarł ruch w całym kraju, czemu towarzyszyć powinno włączenie syren i klaksonów samochodowych. Dla podkreślenia rangi wspomnianego wydarzenia, IPN zwrócił się również z propozycją wywieszenia flag narodowych na urzędach państwowych i samorządowych oraz w miejscach publicznych i prywatnych domach.

- reklama -

Obchody ww. rocznicy, stanowić będą ukłon wobec Wielkich Idei  i heroizmu Bohaterów Powstania Warszawskiego, a dodatkowo okazję do uczczenia pamięci Bohaterów Powstania Styczniowego oraz niewinnych ofiar Zbrodni Wołyńskiej na Kresach Wschodnich.

publ. /żet/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

91. rocznica przyłącznia Górnego Śląska do Polski [WIDEO]

16 lipca 1922 w Katowicach podpisano akt przyłączenia części wschodniej Górnego Śląska do Polski. Z tej okazji Muzeum Historii Polski przygotowało film  opowiadający o jednym z architektów sukcesu sprzed lat – J. Rymerze.

69. lat temu na Monte Cassino zatknięto polską flagę

– Za bandycką napaść Niemców na Polskę, za rozbiór Polski wraz z bolszewikami, za tysiące zrujnowanych miast i wsi, za morderstwa i katowanie setek tysięcy (…) – pisał gen. Wł. Anders do swoich żołnierzy przed atakiem na Monte Cassino.

9 maja, czyli nie tylko Dzień Zwycięstwa…

W czasach PRL władze starały się podkreślać podniosłość daty 9 maja inaugurując rozmaite, ważne dla kraju przedsięwzięcia – otwierając katowicki "Spodek", czy emitując pilotażowy odcinek "Czterech pancernych i psa…"

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here