Wierni z Raciborza na Światowych Dniach Młodzieży w Rio

10

23 lipca rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. W odległej Brazylii nie zabrakło również grupy raciborzan, którzy jeszcze w pierwszej połowie lipca wyruszyli w podróż ich życia.

Wierni Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu z pewnością pamiętają grupę młodych ludzi, która w okresie wielkanocnym grała w kościele zbierając środki finansowe na wyprawę do Rio de Janeiro, gdzie w dniach 23-28 lipca miały odbywać się Światowe Dni Młodzieży. Dzięki żarliwej wierze, pomysłom oraz ofiarności parafian i mieszkańców raciborszczyzny ten trudny plan udało się zrealizować – 10 lipca grupa młodych ludzi wraz z proboszczem parafii NSPJ w Raciborzu ks. Adamem Rogalskim wyruszyła na duchową wyprawę życia.

- reklama -

Podróż rozpoczęli od Mszy Św. w kaplicy na lotnisku. Po 14 godzinach lotu samolotem byli już w Brazylii, jednakże prawdziwa podróż była dopiero przed nimi… Na trasie swej wędrówki odwiedzili potężne, mieszczące 45 tys. ludzi Sanktuarium Matki Bożej z Apercidy, Paratę, tropikalne lasy i wyspy, spotykali innych pielgrzymów – z Chile, Boliwii, Włoch, Kuby, Meksyku, Wenezueli.

Serdeczne przyjęcie spotkało pielgrzymów z Raciborza w diecezji Niteroi, gdzie zaopiekowano się nimi wyjątkowo troskliwie. – Wiele nas różni, nie jest łatwo się porozumieć. Ale równocześnie żyje się, że wiara nas łączy. Kościelne sformułowania "bracia i siostry" nie są tylko pustym frazesem. Jest pomiędzy chrześcijanami więź. Nawet, gdy widza się po raz pierwszy w życiu – relacjonuje gościnę w Niteroi ks. Adam Rogalski.

Postępy wyprawy można śledzić niemalże na bieżąco za pośrednictwem utworzonej na portalu społecznościowy Facebook grupy "Z Raciborza do Rio na Światowe Dni Młodzieży".

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Artykuł zaczerpnięto z GazetaInformator.pl nr 142.

Więcej wiadomości z regionu na portalu GazetaInformator.pl ——————————————————————————————————————– 

Polecamy również:

Motocykliści będą pielgrzymować na Górę św. Anny

4 sierpnia odbędzie się Pielgrzymka Motocyklistów na Górę św. Anny.- Od 11 lat powtarzam, pielgrzymka nie gromadzi tylko motocyklistów, każdy będzie mile widziany – zachęca do udziału Andrzej Złoczowski.

Dziękczynienie za 80 lat życia ks. Reinholda Porwola

Radca duchowny ks. Reinhold Porwol przez 30 lat był proboszczem parafii św. Mikołaja w Raciborzu. W 2008 roku przeszedł na zasłużoną emeryturę. Dnia 11 lipca ukończy 80 lat. Z tej okazji odprawi również Mszę św. dziękczynną.

Msza św. w intencji żyjących i zmarły piłkarzy Unii Racibórz

Drugiego dnia obchodów 50-tej rocznicy awansu Unii Racibórz do I Ligi w kościele farnym odprawiono Mszę św. w intencji żyjących i zmarłych piłkarzy oraz działaczy klubu.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

10 KOMENTARZE

 1. wrr

  Pan redaktor powinien byc chyba bardziej obiektywny i nie pisać takich bzdur, że raciborzanom udało się wyjechać dzięki gorliwej wierze. Udało się cięki naiwności ldzi, którzy za ich wycieczkę zapłacili wrzucając do koszyczka grubą kasę.

 2. Arek

  Wiem, że zazdrość to nieładne uczucie, ale nic nie poradzę. Zazdroszczę tej pięknej podróży. Piękny kraj, piękne przeżycie, pozdrowienia dla wszystkich pielgrzymujących…

 3. zxc

  Do „wrr”
  A ile Ty wrzuciłeś do koszyczka na ten cel? Konkretnie, jaką sumę?

 4. xyz

  do- wrr- ciężkie niezrozumienie sensu wiary, jakiś bardzo nieszczęśliwy człowiek jesteś !

 5. WTF?

  Co to jest na zdjęciu przed pozującą grupą? Ryby? Ktoś będzie je cudownie rozmnażał?

 6. Tak ryby, wcześniej złowione przy użyciu tradycyjnej metody. Nie kpij sobie, bo to tylko świadczy o Twoim poziomie! Zazdroszczę Wam młodzi, ale jest to zdrowa zazdrość:) Serdecznie pozdrawiam. Szczęść Wam Boże!

 7. Wiem

  Koszt wyjazdu 1 osoby to ok.10 tyś. złotych, czyli pieniądze które wystarczyły by na utrzymanie 6 miesięczne 5 osobowej , biednej rodziny. Zastanówmy się czego od nas Chrystus się domaga w myśl homilii papieża Franciszka.Pokora, skromności, pomoc biednym, zagubionym w życiu – to ważniejsze niż wyjazdy z tak biednego kraju jak Polska, za pieniądze sponsorów.

 8. No wiesz, chyba przesadzasz. Sponsorzy chyba wiedzieli na co idą pieniądze. A swoją drogą tyle srodków się marnuje , że chyba w tym przypadku nie ma o czym mówić. Tylko zazdrość przez ciebie przemawia. Wiara i zaangażowanie są bezcenne.

 9. wrr

  Nic nie wrzucilem. bo nie jestem naiwny i nie wspieram idiotow. A w moim komentarzu chodzilo o to, ze jeszcze nikomu nie udalo sie wzjechac na drugi koniec swiata tylko dzieki pacierzom, Do tego potrzebna jest mamona.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here