Młodzi konstruktorzy budowali własne roboty

0

Chętnych uzbierało się aż na dwie grupy. – Bo to bardzo ciekawe, tak zrobić własnego robota – Kamil Kwaśniewicz przyszedł do RCK, by wziąć udział w zajęciach z robotyki (zdjęcia) w ramach warsztatów wakacyjnych.

Zajęcia poprowadził Antoni Duda z Akademii Technicznej Małolata w Rybniku. Młodzi konstruktorzy podczas RCK-owskich warsztatów nie tylko mieli okazję zbudować własne roboty, ale też mogli wprawić je w ruch! Konstrukcje powstały z klocków Lego Mindstorms. – Wyposażyliśmy je w czujniki, silniki, wspólnie zaprogramowaliśmy i przetestowaliśmy je na planszach – mówił prowadzący.  

- reklama -

Lego Mindstorms to specjalna seria klocków wymyślona przez studentów z USA. Każdy zestaw wyposażony jest w prosty komputer o parametrach zbliżonych do dawnego, legendarnego Commodore C64, mechanizmy napędowe, czujniki, oczywiście elementy pozwalające nadać robotom określone kształty.

 

 

– To połączenie części mechanicznych z elektronicznymi. Robot jest sterowany potem z komputera pokładowego, w postaci takiej inteligentnej kostki, z podstawowymi funkcjami "enter", czy "delete" – tłumaczy Antoni Duda. – Ale te warsztaty to nie tylko zabawa w budowanie robota. W szkołach zrezygnowano z wychowania technicznego, ktoś stwierdził, że komputery załatwią wszystko. Otóż nie. Te zajęcia pomagają w rozwinięciu zdolności manualnych, wyobraźni przestrzennej.

Łukasz Wołosewicz wybrał właśnie te warsztaty, bo jak mówi jest wielkim fanem klocków lego. – Rodzice przynieśli mi ulotkę z RCK i zajęcia z robotyki spodobały mi się najbardziej. Dlaczego? Bo mogę nauczyć się czegoś technicznego i to jest super! – mówi. – Dziś nowoczesny przemysł opiera się na robotach. Kto wie, może to zachęci te dzieciaki do poważniejszego zajęcia się robotyką – mówi prowadzący.

 

/rck/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here