Złote medale i tytuły mistrzowskie dla raciborzan

1

Katarzyna Rogacz i Jan Pacan, uczniowie ZSOMS w Raciborzu  podczas trwającej w Rawie Mazowieckiej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w triathlonie okazali się bezkonkurencyjni zdobyli  – złote medale i tytuły mistrzów Polski.

Po całorocznych przygotowaniach do najważniejszego startu w roku, do Rawy wyjechało pięcioro uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu: Katarzyna Rogacz, Karolina Sznabel, Anna Knapik oraz Jan Pacan i Robert Niestrój. Treningi odbywały się na obiektach ZSOMS (pływanie, siłownia) oraz w terenie (bieg i rower). Oprócz tego w sezonie zimowym zawodnicy przez kilka tygodni trenowali w ciepłym chorwackim klimacie – w Makarskiej,  a przed samą Olimpiadą – na zgrupowaniu w Szczyrku.

- reklama -

 

 

Wszyscy uczestnicy dzisiejszych(26.07) zawodów rywalizację rozpoczynali od przepłynięcia 600 metrów na otwartym akwenie, następnie wsiadali  na rower,  by przejechać ponad 15 km, a na koniec już do samej mety trzeba było jeszcze przebiec 3 km. Zarówno Kasia jak i Janek bardzo szybko usadowili się na pozycjach liderów – oboje jako pierwsi wyszli z wody i nie oddali prowadzenia do samego końca. Ciekawostką niech będzie fakt, że Kasia dopiero niedawno podjęła decyzję o starcie w OOM,  w triathlonie, a nie ….w pływaniu, w którym też odnosiła znaczące sukcesy (pod okiem trenerów Rafała Bałysa i wcześniej Ewy Lewandowskiej). Była już brązową medalistką Mistrzostw Polski, ale nigdy złotą! Po raz pierwszy wystartowała w imprezie mistrzowskiej w triathlonie w ubiegłym roku, gdzie po krótkich przygotowaniach zdobyła wraz z drużyną AZS AWF Katowice srebrny medal w wyścigu sztafetowym.

 

 

Janek natomiast przybył do Raciborza we wrześniu 2012 roku z katowickiego klubu UKS Wodnik 29 i od razu widać było jego duży „triathlonowy” potencjał. Po roku pracy w SMS pod okiem trenerskiego duetu – Michała Szłapki i Ewy Lewandowskiej – sięgnął po najwyższe trofeum Olimpiady Młodzieży – złoty medal. Również pozostali startujący dziś uczniowie SMS Racibórz  pokazali się z dobrej strony. W gronie dziewcząt Karolina Sznabel  otarła się o podium, zajmując ostatecznie 4 miejsce, a wśród chłopców Robert Niestrój ukończył zawody na dobrej  8 pozycji. Wszyscy wymienieni reprezentują na co dzień KS AZS AWF Katowice, z którym współpraca szkoły trwa już kilka lat.

Swojej radości nie kryją też szkoleniowcy  mistrzów  –  Ewa Lewandowska  odpowiedzialna za trening pływacki i Michał Szłapka –  za trening rowerowy i biegowy, który jednocześnie koordynuje całość  w zakresie szkolenia i startów. Przypomnijmy, ze trener Michał Szłapka, po ostatnich wyborach w Polskim Związku Triathlonu objął zaszczytna funkcję wiceprezesa i szefa wyszkolenia. To on też wyławia talenty triathlonowe, którymi następnie zajmuje się SMS. Ewa Lewandowska odpowiedzialna od dwóch  lat za organizację szkolenia sportowego zarówno w pływaniu, jak i w triathlonie, podkreśla, ze tak dobrego sezonu z taką ilością medali mistrzostw Polski, a także Europy, szkoła nie miała od wielu lat.

 

 

Dyrektor Arkadiusz Tylka dumny z osiągnieć swoich uczniów, podkreśla, że takie sukcesy szkoły, to również  radość dla Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach (w tym Wydziału Edukacji), który od 2010 roku jest organem prowadzącym raciborskiej SMS jest i  jak widać ta zmiana tylko pomaga w rozwoju jej uczniów –  sportowców. Jutro rozgrywane będą sztafety, w których pojawią się kolejne szanse na medale. Czy będą to złote krążki?  – to okaże się niebawem. Pozostaje trzymać kciuki.

 

/zsoms/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Kibic

    [color=#6c6d72; font-family: ‚Segoe UI’, sans-serif; font-size: 12.727272033691406px; line-height: 15.994318008422852px]ZŁOTO też w sztafecie w składzie: Kasia Rogacz, Robert Niestrój, Karolina Sznabel, Jan Pacan – wszyscy SMS Racibórz / AZS AWF Katowice – GRATULACJE :)[/color]

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here