Bojownik wspaniały – perełka w akwarium

0

Betta splenders, czyli bojownik wspaniały, to niejednokrotnie pierwsza rybka słodkowodnego akwarium, kupowana przez początkujących hobbystów.Bojownika wspaniałego doceniają nie tylko amatorzy, ale również doświadczeni hodowcy ryb akwariowych, często urządzając dla niego tzw. bojownikarium, czyli niewielki (około 20 litrowy) zbiornik, z dobrze przemyślanym wizualnie układem z roślin, korzeni i podłoża, w którym jedynym mieszkańcem – dopełniającym kompozycję – jest właśnie bojownik.

Spośród wielu odmian bojownika – pod względem wielkości, kształtu i kolorystyki płetw i ogona – w sklepach zoologicznych można najczęściej spotkać dwie z nich: Veil Tail (gładki ogon i płetwy) lub Crown Tail (ogon i płetwy strzępiaste).

- reklama -

Od niedawna sklep zoologiczny „IRBIS” w Raciborzu posiada w swojej ofercie bardzo rzadko spotykane (w naszym rejonie) odmiany bojownika: Super Delta i Half Moon, co z pewnością stanowi nie lada gratkę dla miejscowych akwarystów. Cena bojownika to jedyne 25 złotych. Nie jest to duży koszt za tą odmianę, biorąc pod uwagę chociażby ceny niektórych serwisów aukcyjnych, gdzie zwykle sam bojownik kosztuje od 30 złotych wzwyż, do tego jeszcze koszt przesyłki a bojownika widzimy dopiero gdy do nas dotrze.
– Na naszej stronie internetowej mogą Państwo obejrzeć zdjęcia bojowników, wystawionych na sprzedaż. Jeden z nich pływa w akwarium, znajdującym się w sklepie, jest więc dostępny od zaraz. Pozostałe mieszkają – w specjalnie dla nich przygotowanych zbiornikach – u mnie w domu, są więc dostępne w ciągu 24 godzin, po uprzednim zamówieniu ich w sklepie i wpłaceniu zaliczki” – mówi właścicielka sklepu Marzena Schweigstill. – Te przepiękne rybki są bardzo wytrzymałe i dostosowują się do różnych warunków, jednak zależy nam na tym, by nie trafiały do maleńkich zbiorniczów typu „kula”, czy akwariów o pojemności mniejszej niż 20 litrów. Chętnie służymy poradą i pomocą w przygotowaniu „mieszkania” dla bojownika, jest także możliwość zamówienia odpowiedniego zestawu akwarium wraz ze sprzętem – dodaje.

Na stronie internetowej Sklepu Zoologicnzego "IRBIS" znajduje się także opis odmian dostępnych w nim bojowników, skąd pochodzą a także ciekawy artykuł tym, jak urządzić akwarium, jak dobrać towarzystwo i co nieco o rozmnażaniu… Zapraszamy!

SKLEP ZOOLOGICZNY „IRBIS”
47 – 400 Racibórz
ul. Żorska 1a
CZYNNE
pn-pt  9-18
sob  9-13
www.irbis-sklep.pl

/Artykuł sponsorowany/
——————————————————————————————————————– 
Artykuł zaczerpnięto z GazetaInformator.pl nr 142.

Więcej wiadomości z regionu na portalu GazetaInformator.pl ——————————————————————————————————————– 
- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here