Azjatyckie lato z Biblioteką: na indyjskiej ulicy…

Młodzi podróżnicy z Raciborza wybrali się na wycieczkę do Indii. Zasmakowali w przyprawach, rozeznali się w miejscowych zwyczajach, a nawet wspięli na legendarną górę K2. Lato z biblioteką – Indie – zdjęcia>>>

I w końcu upragnione przez wszystkich Indie… z krótką przesiadką w Pakistanie! Na dzisiejszych (1.08.13) zajęciach w bibliotece, dzieci wszystkimi zmysłami zasmakowały w Oriencie! Na powitanie wybrzmiało miłe i doceniane w kulturze muzułmańskiej pozdrowienie Assalamu Alaikum. Mali podróżnicy odwiedzili Islamabad i Delhi, świątynię miłości, czyli Tadź Mahal oraz wspięli się na drugi co do wysokości szczyt Ziemi K2.

- reklama -

Po zwiedzaniu zabytków, w towarzystwie klaksonów uczestnicy zajęć zatopili się w tłumie barwnych straganów i sklepików. Co  można znaleźć na ulicy w Indiach? Dosłownie wszystko – obok małych barów z jedzeniem, „dentysta” (nazwany przez dzieci kowalem) wyrywa zęby a w tym samym czasie ktoś inny robi pranie!

Naturalnie nie zapomniano dodać do tej scenerii jeszcze świętych krów, które z odpowiednim namaszczeniem i czcią zostały wykonane przez dzieci na zajęciach plastycznych. W całej bibliotece unosił się dzisiaj zapach różnorodnych przypraw – co odważniejsi uczestnicy wypróbowali kurkumę, curry, cynamon, goździki a nawet ostre chilli, które szybko ugaszono indyjską herbatą o nazwie masala czaj oraz wodą wypitą zgodnie z tradycją bez dotykania naczynia ustami.

Oprócz kulinarnych atrakcji, przygotowano także mały pokaz mody. W roli modeli wystąpili ochotnicy, którzy wdzięcznie zaprezentowali tradycyjne ubiory indyjskie – sari i dhoti. Uff! Dziś w bibliotece, prawie jak na indyjskiej ulicy, działo się naprawdę sporo! Przed nami weekend, szybkie przepakowanie i spotykamy się we wtorek!

publ. /żet/
 ——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

Azjatyckie lato z Biblioteką: wycieczka do Turcji

Najlepszy kebab, najpiękniejsza ceramika i wyjątkowe, bo lubiące kąpiele koty Van… Gdzie? Tylko w Turcji! Przekonali się o tym uczestnicy Azjatyckiego Lata z Biblioteką w Raciborzu. Wycieczka do Turcji – zdjęcia>>

 

Cuerpo – historia dojrzałej kobiety na schodach biblioteki

Pierwszy w tym roku spektakl w ramach Letniego Teatru na Schodach przyciągnął kilkadziesiąt osób. Publiczność miała okazję obejrzeć spektakl Cuerpo (zdjęcia) , w wykonaniu teatru Jeger Theatre.

Biblioteka: interesująca podróż do tajemniczej Korei

Zbliżamy się powoli do półmetka „Azjatyckiego Lata z biblioteką”. Tym razem uczestnicy zajęć odbyli interesującą podróż do tajemniczej Korei Północnej i Południowej. Zobacz zdjęcia z zajęć.
 ——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here