Zamek walczy o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej

0

Właśnie rozpoczęło się internetowe głosowanie w plebiscycie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2013. O tytuł ten walczy 36 inwestycji. Wśród nich znalazł się także remont Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

Wraz z początkiem sierpnia rozpoczęło się internetowe głosowanie na najpopularniejszą realizację zakwalifikowaną do konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2013. Głosowanie będzie trwało przez miesiąc. Polega na przyznaniu punktów trzem wybranym inwestycjom. Najpopularniejsza wśród biorących udział w plebiscycie internautów realizacja zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów. Wśród osób biorących udział w głosowaniu internetowym rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

- reklama -

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 36 realizacji. Zgłoszenia dotyczą 27 gmin. Są wśród nich rynki miejskie, place, skwery i deptaki, tereny rekreacyjne, obiekty usługowe, sportowe, handlowe oraz gastronomiczne. Wśród projektów konkursowych znalazł się projekt Utworzenia Centrum Dziedzictwa Kulturowego Bramy Morawskiej na Zamku Piastowskim. Na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego dość szczegółowo opisano wszystkie etapy realizacji tej inwestycji. Wspomina się także o imprezach organizowanych w zamkowych murach oraz o tym, że zamek w 2012 roku odwiedziło około 32 tysiące osób z całego świata. – Dawna siedziba Piastów górnośląskich znajduje się coraz częściej w programie zorganizowanych wycieczek z całej Europy, a także z USA, Kanady, Indonezji, Konga – czytamy w opisie. Na Zamek Piastowski głos można oddać na STRONIE INTERNETOWEJ PLEBISCYTU.

 

 

Wyniki głosowania internautów nie mają wpływu na werdykt Jury, które przyzna Nagrody i Wyróżnienia Marszałka Województwa Śląskiego. Uroczystość ogłoszenia wyników konkursu odbędzie się w podczas tegorocznych Śląskich Dni Architektury.

Paulina Krupińska

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here