Kino „pod chmurką” rusza już w najbliższy weekend

0

W najbliższy piątek będzie można obejrzeć Asterixa-misja Kleopatra oraz Nieustraszonych Braci Grimm – sympatycy kina familijnego nie muszą zamykać się w murach, ale przyjemny film obejrzeć mogą pod chmurką.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na dwa weekendy z Familijnym Kinem Plenerowym. Filmy będą wyświetlane w amfiteatrze przy Domu Kultury "Strzecha" przez pierwsze dwa weekendy sierpnia, w piątkowe i sobotnie wieczory. Bilety na jeden film w cenie 5 zł, karnet na cały wieczór – 8 zł.

- reklama -

REPERTUAR:

2.08, godz. 19.00 – ASTERIX MISJA KLEOPATRA /107 min/ – b/o

Asterix, Obelix i Panoramix wyruszają do Egiptu, by pomóc architektowi Numernabisowi. Ma on zaledwie trzy miesiące na wybudowanie pałacu dla Kleopatry.

NIEUSTRASZENI BRACIA GRIMM /128 min./ – od 12 lat

Początek XIX wieku. Kiedy bracia Grimm zostają zdemaskowani jako oszuści podający się za pogromców upiorów, zostają zmuszeni do rozwiązani zagadki znikających w zaczarowanym lesie dziewczynek.
 
3.08, godz. 19.00 – MALI AGENCI 4 WYŚCIG Z CZASEM /89 min./ – od 6 lat

Mali agenci wracają. Tym razem do akcji wkracza nowe pokolenie! Marissa Cortez Wilson (Jessica Alba) jest żoną znanego reportera telewizyjnego (Jessica AlbaJoel McHale), mamą pewnego malucha i macochą inteligentnych bliźniąt Rebecci (Rowan Blanchard) i Cecila (Mason Cook). Domową sielankę zakłóca szalony Timekeeper (Jeremy Piven), który chce przejąć władzę nad światem. Marissa jako agent specjalny w stanie spoczynku zostaje powołana do służby. Koniec świata jest coraz bliżej, a do akcji wkraczają też Rebecca i Cecil! Z małą pomocą innych Małych Agentów Carmen (Alexa Vega), Juni (Daryl Sabara) i ich wiernego psa Argonauty (Ricky Gervais) oraz kilku wymyślnych gadżetów są gotowi, żeby ocalić świat.

ZŁODZIEJASZKI /98 min./ – od 6 lat

Adaptacja powieści dla dzieci. Bracia Bo i Prosper po śmierci matki mają trafić pod opiekę ciotki Estery. Ciotka chce zatrzymać młodszego z braci, a starszego oddać do szkoły z internatem. W tej sytuacji, bracia postanawiają uciec z Hamburga do Wenecji – miasta, które w opowieściach mamy jawiło się jako cudowna, baśniowa kraina. Na miejscu okazuje się, że wodne miasto wcale nie jest takie przyjazne. Braciom z pomocą przychodzi tajemniczy Król Złodziei… Bracia Bo dołączają do grupy, wiodąc życie pełne przygód, bez nakazów dorosłych.

9.08, godz. 19.00  – LATAJĄCA KLASA /110 min./ – od 6 lat

Legendarny kościół św. Tomasza w Lipsku, którego kantorem był Jan Sebastian Bach. Jego chór i szkoła chóralna z internatem, gdzie uczęszczają najbardziej utalentowani wokalnie chłopcy z całych Niemiec, których ojcowie i dziadkowie śpiewali w tym chórze. Ci grzeczni chłopcy w dzień śpiewają i uczą się, w nocy jednak stają się na powrót normalnymi 12-latkami i udają się na tajne spotkania swojej bandy. Ta banda ma jednak konkurencję, grupę dzieci, które więcej czasu spędzają na ulicy, niż w szkole. Bach i balet kontra hip hop i breakdance. Kontra? Niekoniecznie. Grzeczni chłopcy od św. Tomasza potrafią też nieźle rapować. A ciągłe bójki pomiędzy konkurencyjnymi bandami to taki rodzaj aktywnego poznawania się i zalotów. Łobuzerska Mona i wiecznie potargany chórzysta Jonathan stanowią przecież idealną parę.

LUCKE LUKE NA DZIKIM ZACHODZIE /90 min./ – b/o

Nowy Jork, rok 1855. Grupa pionierów w ciągu 80 dni musi dotrzeć do Kalifornii, by osiedlić się na przyznanych im terenach. W podróży na Zachód pomaga im nieustraszony stróż prawa, Lucky Luke. Tymczasem banda Daltonów okrada nowojorskie banki i zrobi wszystko, by uprzykrzyć życie nie tylko Lucke'owi, ale i pionierom…

10.08 godz. 19.00 – ASTERIX NA OLIMPIADZIE /117 min/ – b/o

"Asterix na olimpiawdzie" to europejska produkcja wszech czasów. W filmie, którego budżet wyniósł 80 000 000 euro, wystąpiło ponad 80 gwiazd kina i sportu, m.in.: Gérard Depardieu, Alain Delon, Clovis Cornillac, Benoît Poelvoorde, Michael Schumacher (wielokrotny Mistrz Świata Formuły 1), Jean Todt (szef zespołu Ferrari) i Zinedine Zidane (legenda piłkarskiej reprezentacji Francji, grający z numerem 10 na koszulce). W czasie Igrzysk Olimpijskich Brutus, przybrany syna Cezara, będzie walczył o serce pięknej księżniczki Iriny. Iriną zauroczony jest również jeden z Galów – Romantix. Jego przyjaciele, na czele z Asterixem z Obelixem zrobią wszystko, by pokonać Brutusa. Podstępny Brutus chce jednak osiągnąć jeszcze jeden cel, a jego intryga nie ma nic wspólnego ze szlachetną ideą olimpijską.

WYŚCIG / 90 min./

Zabawna komedia familijna, która ostrze swej satyry kieruje w stronę ojców, tak przejętych sportową rywalizacją swoich pociech, że sami zaczynają między sobą walczyć. A wszystko ma swój początek jeszcze w czasach szkolnych jednego z nich. Phil Davis był w piątej klasie niedościgły w biegach i skokach, dopóki nie pokonał go Ace Montana i to na oczach swoich najlepszych kumpli – Blane'a i Wielkiego Jimmy'ego. Od tego fatalnego dnia, kiedy utracił tytuł championa, Phil marzy o byciu

Bilety w cenie :
5 zł- jeden seans
8 zł. – karnet na jeden dzień.

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here