Rudy: arcybiskupi, biskupi i tysiąc wiernych w Opactwie

0

Sześciu biskupów i ponad tysiąc wiernych brało udział w metropolitalnych obchodach odpustu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w sanktuarium w Rudach. Obchody WNMP w Rudach – zdjęcia>>>

15 sierpnia wierni Kościoła Katolickiego w całej Polsce świętują Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W tym roku szczególnie uroczysty charakter miały obchody święta w Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach, gdzie zjechali biskupi metropolii katowickiej wraz z wchodzącymi w jej skład biskupami diecezji opolskiej i gliwickiej.

- reklama -

– Mija piętnaście lat od momentu kiedy diecezja gliwicka przejęła to miejsce – mówił na początku uroczystości bp Jan Kopiec. – Dzięki determinacji i zaangażowaniu biskupa diecezji gliwickiej Jana Wieczorka to miejsce z ruin powstało… Wnikajcie w ducha tego miejsca, módlmy się o wzmocnienie naszej wiary – kontynuował biskup gliwicki.

 

Mszę św. sprawował arcybiskup Jan Graubner – metropolita ołomuniecki. Oprócz niego we Mszy św. udział wzięli bp gliwicki Jan Kopiec, bp pomocniczy diecezji gliwickiej Gerard Kusz,  arcybiskup Wiktor Skworc (metropolita katowicki), bp ordynariusz diecezji opolskiej Andrzej Czaja raz bp senior diecezji opolskiej Jan Bagiński.

Uroczysta Eucharystia rozpoczęła się o godz. 11 na dziedzińcu Starego Opactwa. Na godz. 15 w Bazylice Mniejszej zaplanowano nieszpory.

/Wojciech Żołneczko/
——————————————————————————————————————– 
Polecamy również:

W czwartek Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Jest to najstarsze i jedno z najważniejszych świąt maryjnych w Kościele Katolickim. Już w V wieku znane było w Palestynie i Syrii, obchodzone lokalnie w sanktuarium maryjnym niedaleko Betlejem.

Wierni z Raciborza na Światowych Dniach Młodzieży w Rio

23 lipca rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. W odległej Brazylii nie zabrakło również grupy raciborzan, którzy jeszcze w pierwszej połowie lipca wyruszyli w podróż ich życia.

Pielgrzymka na Jasną Górę z Raciborza wyruszy 19 sierpnia

Już po raz 37. wyruszy Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Wezmą w niej udział także raciborzanie. Zanim wyruszą w trasę wezmą udział we Mszy św. w kościele św. Jana Chrzciciela na Ostrogu.

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————–

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here