Memoriał – co jeszcze w ten weekend?

0

XXI Memoriał, gra terenowa na Zamku, Rodzinny Rajd Rowerowy, wyścigi smoczych łodzi w Chałupkach – to tylko niektóre wydarzenia, jakie będą miały miejsce w ciągu najbliższego weekendu w Raciborzu i okolicach.

23 sierpnia: "Portrety jeńców" w Muzeum w Raciborzu

- reklama -

W piątek 23 sierpnia o godzinie 17.00 w Muzeum w Raciborzu zostanie otwarta nowa wystawa czasowa pt. “Portrety jeńców” wypożyczona z Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu. Zaprezentowane zostaną biografie 6 polskich jeńców wojennych z okresu II wojny światowej. Na ich podstawie zostaną ukazane losy Polaków, którzy dostali się do niewoli niemieckiej i radzieckiej.

23 – 24 sierpnia: Festiwal Musicart 2013

23 sierpnia już po raz siedemnasty w malowniczej miejscowości Haj Ve Slezsku rozpocznie się festiwal MUSICART 2013. Cała impreza zaczyna się w piątek 23. sierpnia  około godziny 16.00. Zakończenie festiwalu planowane jest na niedzielę, 25. sierpnia około godziny 4tej nad ranem. Główną gwiazdą piątkowego dnia będzie praski zespół  KURTIZÁNY Z 25.AVENUE, który wystąpi około godziny 22:00. Z Polski przybędą zespoły roots reggae TABU, HABAKUK i NAAMAN, a także zagrają rymarzowski MOSKVIČ, ALL SKA PONE‘S z Karwiny, reggae zespoł z pragi ŠVIHADLO I ostrawski zespół bębniarski CAMARA.

23 – 25 sierpnia: AllStars Tuning Weekend 2013 w Szymocicach

Podczas imprezy "AllStars Tuning Weekend 2013" odbędą się eliminacje do największego cyklu imprez tuningowych w Europie Centralnej, czyli Wojny Północ-Południe. Samochody walczyć będą w 10 klasach. Podczas imprezy nie zabraknie także innych atrakcji. W planach jest między innymi organizacja turnieju piłki siatkowej czy streetballa. Bramy wjazdowe zostaną otwarte w piątek 23 sierpnia o godz. 14.00. Na godz. 20.00 zaplanowano "before chill party". Imprezy w sobotę i niedzielę rozpoczną się od śniadań, które zaplanowano na godz. 10.00.

24 sierpnia: Zawody Smoczych Łodzi

W najbliższą sobotę (24 VIII) na starym moście granicznym Chałupki – Bohumin będzie można kibicować wyścigom smoczych łodzi. W zmaganiach będą brali udział zarówno czescy jak i polscy zawodnicy. Początek o godz. 8.00.

24 sierpnia: Rajd rowerowy gminy Krzyżanowice i firmy Utex-Terra

24 sierpnia odbędzie się kolejny Rajd rowerowy gminy Krzyżanowice i firmy Utex-Terra. Rajd rozpocznie się o godz. 9.00 w Tworkowie (GZOKSiT) a zakończy na stawie rekreacyjnym Utex-Terra.

24 sierpnia: Gra terenowa na Zamku Piastowskim w Raciborzu

W sobotę, 24 sierpnia o godz. 9.00 przy budynku bramnym Zamku Piastowskiego w Raciborzu rozpocznie się gra terenowa z okazji 330. rocznicy przejazdu przez Racibórz Jana III Sobieskiego.  W programie między innymi testowanie umiejętności strzeleckich, nawiązywanie łączności z całym światem, szyfrowanie i rozszyfrowywanie wiadomości, a także przechytrzenie tureckiego szpiega.

24 – 25 sierpnia: XXI Memoriał im. mł. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego

Choć oficjalne otwarcie Memoriału nastąpi 24 sierpnia o godz. 19:45 na stadionie OSiR, to organizatorzy największej raciborskiej imprezy rozrywkowej zaplanowali wiele atrakcji, którymi od rana będą mogli cieszyć się mieszkańcy Raciborza i okolic:

25 sierpnia – niedziela
– 10.00 – BROOKLYN CUP o PUCHAR DYREKTORA TVP SA KATOWICE,
– 17.00 – SUSKIE SHOW,
– 18.30 – Koncert zespołu STARVIN MARVIN,
– 19.45 – Wręczanie nagród – BROOKLYN CUP o PUCHAR DYREKTORA TVP SA KATOWICE,
– 20.15 – Otwarcie XXI Memoriału,
– 20.30 – Koncert Oddział Zamknięty,
– 22.00 – Koncert Klaudia Stabik – polskie i zagraniczne przeboje.

25 sierpnia – niedziela
– 10.30 – Uroczysta Msza św. Memoriału oraz za NSZZ „Solidarność” Ziemi Raciborskiej,
– 12.00 – XV Rodzinny Rajd Rowerowy – Start ul. Nowa,
– 15.30 – „Magiczna podróż do Krainy Zabawy” – program dla dzieci,
– 17.30 – Koncert zespołu Project X,
– 18.45 – Koncert zespołu GRAWITACJA,
– 19.45 – Baw się z RADIEM VANESSA,
– 20.00 – Baw się z nami strażakami,
– 20.30 – Koncert LADY PANK,
– 22.00 – Pokaz sztucznych ogni.

24 – 25 sierpnia: Dożynki Parafialno – Wiejskie w Rudyszwałdzie

Sierpień to czas dożynek. W najbliższy weekend Dożynki Parafialno – Wiejskie odbędą się w Rudyszwałdzie. Korowód dożynkowy ulicami przejdzie drugiego dnia święta. Poniżej prezentujemy program dożynek.

24 sierpnia – sobota:
– godz. 17.30 – mecz piłki nożnej – "rewanż",
– godz. 19.00 – Zabawa Dożynkowa.

25 sierpnia – niedziela:
– godz. 10.00 – Msza św. Dożynkowa,
– godz. 14.30 – przemarsz Korowodu Dożynkowego, pokaz dziewczęcej drużyny pożarniczej, malowanie twarzy,
– godz. 19.00 – zabawa dożynkowa.

25 sierpnia: Muzyka w Starym Opactwie

W niedzielę 25 o godzinie 17.00 odbędzie się kolejny koncert w ramach festiwalu "Muzyka w Starym Opactwie" w Rudach. Tym razem wystąpi Stanisław Pielczyk z Raszczyc. Koncert poprzedzony będzie mszą świętą o godz. 16.00.

25 sierpnia: Wakacyjny zwierzyniec w Wodzisławiu Śląskim

W niedzielę 25 sierpnia w godzinach od 15.00 do 17.00 na Rynku w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się impreza pn. "Pies czyli kot – wakacyjny zwierzyniec". W programie m.in. konkursy dla dzieci z nagrodami, porady weterynaryjne.

 

/żet/

——————————————————————————————————————– 

Podziel się informacją lub napisz własny  artykuł na forum.
Dodaj Temat na:   
forum.raciborz.com.pl

Dodaj!

——————————————————————————————————————-

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here