Krzanowice: ktoś podkłada gminie krowy

0

Dwie takie same sytuacje miały miejsce w ciągu roku w Krzanowicach. Władze gminy muszą ściągać ciężki sprzęt i płacić za coś, za co tak naprawdę powinni płacić nieodpowiedzialni mieszkańcy.

Już dwa razy w tym roku władze gminy Krzanowice musiały interweniować w sprawie padniętych krów, które mieszkańcy podrzucają do rowu melioracyjnego w Wojnowicach. – Ślady prowadzą do Samborowic, więc na pewno krów tych nie przywozi tutaj nikt z zewnątrz. Nie umiemy jednak zidentyfikować krów, gdyż za każdym razem mają one obcięte uszy – opowiada burmistrz gminy Krzanowice, Manfred Abrahamczyk.

- reklama -

Gmina za wywóz i utylizację krów musi płacić każdorazowo 1000 złotych. – Rowy są jednak własnością Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach. Już umówiliśmy się z nimi, że oddadzą nam te pieniądze – dodaje burmistrz. Warto dodać, że za utylizację dorosłej krowy nie płaci się ani grosza. Trzeba tylko zapłacić za transport. Opłata za utylizację młodego osobnika wynosi natomiast 13 złotych.

/Paulina Krupińska/

 

 

———————————————————————

Polecamy również:

 

Zabawa z Kolą i Julą, gwiazdami TVS podczas Dni Krzanowic

Mieszkańcy Krzanowic drugiego dnia święta swojego miasta bawili się między innymi z kabaretami Krzanowickie Omy i Opy oraz To Nie My. Gwiazdą niedzielnego wieczoru był duet Kola i Jula. Zobacz zdjęcia – Dni Krzanowic 2013.

Krzanowice piąte na Śląsku wśród siatkarskich trójek

25 maja w Mikołowie odbyły się Finały Mistrzostw Śląska w mini siatkówce. W finale spotkało się 8 najlepszych drużyn na Śląsku w kategorii dwójek, trójek i czwórek. GS UKS Krzanowice reprezentowała drużyna trójek.

Krzanowice: na przeciekające dachy tylko 77 tys.zł

Ogromny problemem w Krzanowicach jest stan budynków będących w zasobach gminy. Nieszczelne dachy, popękane ściany i nieszczelne okna – w budynkach niezbędne są natychmiastowe remonty. Czytaj o decyzji radnych Krzanowic>>


 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here