Straż miejska przestrzega. Za ogniska może być kara

3

– Pamiętajcie Państwo, że spalając odpady w ogniskach lub piecach zatruwacie nie tylko innych ale też samych siebie – przestrzega raciborska komenda straży, przypominając o odpowiedzialności karnej za ten czyn.

Komenda Straży Miejskiej w Raciborzu przypomina o bezwzględnym przestrzeganiu zakazu spalania odpadów. Pamiętajcie Państwo, że spalając odpady w ogniskach lub w domowych piecach zatruwacie nie tylko innych ale też samych siebie. Osoby nieprzestrzegające zakazu spalania odpadów narażają się również na odpowiedzialność karną za wykroczenie opisane w art. 191 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. 2013. 21).

- reklama -

– Wyrażamy nadzieję, że nasza informacja spotka się z Państwa strony ze zrozumieniem co przyniesie wymierną korzyść mieszkańcom oraz poprawi czystość środowiska naszego miasta – czytamy w apelu straży.

 

/ps/

 

 ——————————————-

 

zobacz także:

 

Straż miejska sprawdzi kto parkuje na "kopertach"

16 września straż miejska weźmie udział w VI edycji akcji "Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu". Za zajęcie miejsca parkingowego dla niepełnosprawnych grozi 500 zł mandatu i 5 punktów karnych.

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. prawda jest taka, ze spalajac odpady [nie wszystkie są ,,trujące,, … np. papier, drewno,…] zmniejszacie dochody … vinCENTA i … niemieckiej firmy !
    [color=#333300]Brzmi jak ,,hasło,,[/color] ? Byc moze ale[color=#000000] [/color][b][color=#000000]nie jest to APEL[/color] … ![/b]

  2. ale

    Przecież niedawno pisaliście, że w Parku Roth będzie można rozpalać ogniska. To co to za kara teraz?

  3. No i tak to włąśnie wygląda raciborskie prawo -ustalają, modyfikują, i w efekcie juz nikt nic nie wie.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here