Budowa hali w Krzanowicach nie zakończy się w terminie

Ze względu na brak środków budowa nowoczesnej, ogólnodostępnej hali sportowej w Krzanowicach nie zakończy się w terminie. Wiadomo już, że potrwa ona rok dłużej. Przed zimą władze chcą wyposażyć ją w ogrzewanie.

We wrześniu bieżącego roku miała zakończyć się budowa hali sportowej w Krzanowicach, która trwa od 2008 roku. Nowoczesny obiekt miał kosztować ponad 4 miliony złotych. Urzędnicy na ten cel zdobyli środki z Ministerstwa Sportu oraz od Marszałka Województwa Śląskiego. Już po kilkunastu miesiącach wiadomo było jednak, że sala nie powstanie na czas. Firma, która wygrała przetarg zbankrutowała. Prace zostały wówczas przerwane. Gmina musiała szybko znaleźć kolejną firmę, gdyż opóźnienia wiązałyby się z kolejnymi, dodatkowymi kosztami. Firma zostawiła plac budowy w zagrożonym stanie. W każdym momencie zadaszenie mogło się zawalić, a cała hala mogłaby zostać zalana. Już na etapie przetargu okazało się, że koszt budowy hali nie zamknie się w kwocie, jaką ustalono na początku, ale będzie o 2 mln zł większy.

- reklama -

Od tamtego czasu prace przy budowie hali posuwają się do przodu w bardzo wolnym tempie. Wszystko ze względu na brak środków. Mieszkańcy ciągle dopytują się co z salą gimnastyczną, gdyż widzą, że na placu budowy niewiele się dzieje. – Ciągle brakuje nam pieniędzy. Na ten rok otrzymaliśmy jeszcze 400 tys. zł z Ministerstwa Sportu. Wykonawca w najbliższym czasie za te pieniądze ma wykonać ogrzewanie budynku – tłumaczy burmistrz gminy Krzanowice, Manfred Abrahamczyk. Niedawno gmina podpisała z firmą aneks do umowy na przedłużenie prac do sierpnia 2014 roku. – Na przyszły rok będzie nam potrzebny jeszcze milion złotych. 200 tysięcy mamy zabezpieczone z własnego budżetu, a resztę ostaniemy z Ministerstwa – dodaje burmistrz. Na możliwość ze skorzystania z hali mieszkańcy będą więc musieli poczekać jeszcze niecały rok.

 

Hala w Krzanowicach wyglądem ma być zbliżona do tej, która znajduje się przy szkole w Pietrowicach Wielkich. Część główna o wysokości 12 metrów będzie miała powierzchnię 45,4 na 25,5 m. Do tego powstanie część socjalna i dwa łączniki. Boisko będzie miało wymiary 20 na 40 m. Przystosowane zostanie do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę, tenis oraz badminton. Przewiduje się również możliwość dostawienia widowni. 

 

/Paulina Krupińska/

 

 

——————————————————————————–

Polecamy również:

 

Co dalej z dawnym przejściem granicznym w Pietraszynie?

Bezskuteczne okazały się kilkukrotne próby sprzedaży dawnego przejścia granicznego w Pietraszynie. Władze tną koszty, związane z utrzymaniem tego miejsca. Zrezygnowano już między innymi z ochrony tego miejsca przez stróża.

Rolnicy i mieszkańcy gminy Krzanowice dziękowali za plony

Towarzyszyliśmy gospodarzom z gminy Krzanowice w ich dorocznym święcie. Tym razem zorganizowano je w Pietraszynie (zobacz zdjęcia>>). Było jak nakazuje tradycja: z mszą, wieńcami, bochnem chleba i dobrym nastrojem.

Krzanowice: ktoś podkłada gminie krowy

Dwie takie same sytuacje miały miejsce w ciągu roku w Krzanowicach. Władze gminy muszą ściągać ciężki sprzęt i płacić za coś, za co tak naprawdę powinni płacić nieodpowiedzialni mieszkańcy.

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Szkoda, że gmina z takim potencjałem nie dostała wystarczająco duzo pieniędzy. Tym ludziom się nalezy, bo oni NAPRAWDĘ sie staraja zmienić coś w swojej gminie.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here